Strona 1 z 1

Problem z team fortress 2 ? Czytaj tutaj.

PostNapisane: 22 października 2008, o 00:12
przez wnuk
Zanim napiszesz nowy temat o niedziałającym TF2 (poradnik krok po kroku)
Punkt 5 rozwiązuje większość problemów z uszkodzonymi plikami gry

0. Pomyśl czy twój komputer może w ogóle pociągnąć tf2. Minimalne wymagania to procesor 2,0 GHz, 1GB pamięci RAM i karta graficzna obsługująca DirectX 9. Jeżeli twoja wspaniała machina nie spełnia tych wymogów, to masz pecha, jedynym rozwiązaniem jest kupno lepszego komputera.

1. Wejdź na Windows Update i zaktualizuj system.

2. Zdiagnozuj jaką masz kartę graficzną.
__a. W przypadku karty nVidia wejdź na nvidia.com i zaktualizuj drivery.
__b. W przypadku karty ATI wejdź na ati.amd.com i również zaktualizuj drivery.
__c. W przypadku zintegrowanej karty intela to i tak nie poszalejesz w TF2, ale zawsze możesz spróbować ściągnąć drivery z intel.com, może to coś da...

3. Wejdź na MS download i zaktualizuj biblioteki Direct X.

4. Usuń folder #folder_steama#\steamapps\common\team fortress 2\ (np . C:\Program Files\steam\steamapps\common\Team Fortress 2\)
__a. Zanim się usunie ten folder warto zrobić kopię ściągniętych customowych map które znajdują się w #folder_steama#\steamapps\common\Team Fortress 2\tf\download\maps by potem nie trzeba było ich ściągać ponownie.
UWAGA: Od aktualizacji zmieniającej system dystrubucji na Steam Pipe dane gry znajdują się w X:\Steam\steamapps\common\Team Fortress 2\tf

5.
  1. Zamknij steama, usuń plik ClientRegistry.blob z katalogu Steama
  2. Uruchom Steama i wykonujemy następujące czynności :
    __a. Team Fortress 2 -> Properties -> Local files -> Defragment cache files (lub kliknij tutaj - defragmentacja)
    __b. Team Fortress 2 -> Properties -> Local files -> Verify integrity of game cache...(lub kliknij tutaj - weryfikacja/ walidacja )

6. Odpowiedz sobie na pytanie : Czy jestem pewien że nie mam zawirusowanego systemu?

7. Jeśli TF2 dalej nie działa dobrze, to możesz zacząć pisać nowy temat na tym forum, przyczym :
__a. Podaj jaki masz system, sprzęt, w ostateczności logi z programu HijackThis. Tutaj akurat juz HT do niczego nie jest potrzebny bo ComboFix juz sam wykrywa co trzeba i w logach sie nie trzeba mazac - haR
__b. W przypadku nagłego restartu systemu/Bluescreena podaj co jest w logach systemowych, czyli wchodzisz Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Podgląd zdarzeń -> System -> i poszukaj wpisu z godziną wystąpienia błędu, którego źródłem jest "Save Dump" oraz podaj jego treść (zwykle w postaci "Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x________ (0x________, 0x________, 0x________, 0x________).", przy czym opcja w Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia -> Zapisz zdarzenie do dziennika systemu musi być zaznaczona).
__c. Oczywiście jeśli gra wywala błąd też wypada go zapisać lub zrobić Screena.

I to by było na tyle :roll: