Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Podsumowanie pierwszej edycji podwórkowej ligii 6v6

Podwórkowe ligi 6v6

Podsumowanie pierwszej edycji podwórkowej ligii 6v6

Postprzez CiociaKasia » 29 czerwca 2012, o 20:48

Po prawie miesiącu od zakończenia czas na chłodne podsumowanie przebiegu ligi podwórkowej.

Początki ligi były obiecujące.

Z jednej strony dzięki wielkiej pomocy Velture przy reklamach na serwerach znaleźliśmy parę nowych drużyn. Co prawda większość z nich pojawiała się tak samo szybko, jak znikała, jednak pare osób zostało w poszukiwaniu innej drużyny na ligę.

Z drugiej zaś strony największy problem był z drużynami z górnej półki polskiej, myślałem, że z nimi będzie krótka piłka i zero problemów.

Na początku problemy z Pretty Penny, gdyby nie Przyczajony, to pewnie w ogóle, by się nie zapisali, bo zbyt wielką trudność i stratę czasu stanowiła rejestracja na stronie turnieju(wtedy jeszcze istniała). Następna była saga transferowa między SCS, a Wonsami. Codziennie nowe informacje, kto gra, kto nie.

Gdy doszliśmy w końcu do rozpoczęcia ligi, to chyba każdy wie, co się stało z pierwszą ligą... Ktoś był nawet na tyle miły, że napisał, iż niektórzy się w ogóle śmieją, że się zapisali do jakiejś tam ligi, a nawet nie wiedzą, z kim i kiedy grają.

Na szczęście całą sytuacje uratowali gracze 2 i 3div. Co prawda też nie obyło się bez problemów i ciekawych stwierdzeń, jednak, to były bardzo sporadyczne sytuacje. Obeszło sie raczej bez większych problemów przy ustalaniu meczy(co prawda musiałem za większością osób latać codziennie przypominając o meczu).

Najpoważniejsza postawę w lidze IMO pokazała ekipa SkillPoint, zero problemów, wszystko sprawnie poszło, nawet jak mieli zagrać 2 mecze w tygodniu.

Podsumowując to wszystko, muszę stwierdzić, że nie jest najgorzej. Gdyby nie to , że mecze były umawiane na godzinę/parę godzin przed ich rozegraniem i udało się zrobić jakieś STV, to na pewno znalazły, by się w 2div perełki, które zostałyby ściągnięte do lepszych drużyn.

Oraz główny cel ligi - sprowadzenie nowych graczy. Z tego jestem chyba najbardziej zadowolony. Po lidze zostało paru nowych graczy, którzy raczej nie uciekną za szybko.

Warto jeszcze przypomnieć zwycięzców turnieju.

Div2:

--------------------------------------------------------------
|  R  | TEAM                  |        W+/-       |      P+/-     
|  1  | no limit              | +2    (2-0)       |  18  (18-6)
|  2  | Sp                    | +1    (2-1)       |  15  (15-3)
|  3  | loulers               | +1    (1-0)       |  12  (12-6)
|  4  | Tp                    | +0    (1-2)       |  9   (9-15)
|  5  | *le                   | -2    (0-4)       |  0   (0-24)

Div2 oraz serwer na miesiąc od disconnect.pl wygrała ekipa no limit

Div3:

|  R  | TEAM                  |         W+/-     |      P+/-     
|  1  | S.A                   | +3     (2-1)     |  12 (12-6)
|  2  | uber                  | +1     (2-1)     |  12 (12-6)
|  3  | gf                    | -0     (1-1)     |  3  (9-9)
|  4  | kaliber44             | -2     (0-2)     |  3  (3-15)

Div3 oraz serwer na miesiąc od disconnect.pl wygrała ekipa S.A.

Ostatnio edytowano 29 czerwca 2012, o 21:42 przez CiociaKasia, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Edytuj
CiociaKasia

Re: Podsumowanie pierwszej edycji podwórkowej ligii 6v6

Postprzez WhiteDragon » 29 czerwca 2012, o 23:44

Fajnie było. Szkoda tylko, że nie wiedziałem jak się powinno grać mecze. Zamierzacie zrobić drugą edycję?
jestem szpiegiem i mam enfrocera i ded ringera i zawsze jestem pierfszy na dobrych serverach i nie wiem o co chodzi z tymi ligami pewnie i tak bym tam wygral
WhiteDragon

Postprzez KluSk.47 » 30 czerwca 2012, o 01:00

CiociaKasia napisał(a): Na początku problemy z Pretty Penny, gdyby nie Przyczajony, to pewnie w ogóle, by się nie zapisali, bo zbyt wielką trudność i stratę czasu stanowiła rejestracja na stronie turnieju(wtedy jeszcze istniała).

Droga ciociu ;)

problemem z jak to nazwales druzynami z gornej polki podejrzewm ze bylo to ze zaczoles organizowac w trakcie trwajacego sezonu ETF2l co imo jest dla ludzi bardziej wazne niz ligi podworkowej, wielu graczy nie szasta wolnym czasem na prawo i lewo (mowie tu o Pretty Penny nie wiem jak inni) przez co trening + mecz etf2l w tyg wykorzystuje ich limit wolnego czasu ktory moga spedzic na tf'ie (tak aby sie zebrac i zagrac razem) wiec nie dziw sie ze taki byl efekt.
Nie mniej gratuluje postawy, wytrwalosci i druzynom z div 2/3 za to ze sie z organizowali zagrali mam nadzeje ze powstana z nich jakies nowe teamy a jak to opisales "perelki" pojda do lepszych teamow, badz podciagną swoich kolegow i wytrwale beda grali na scenie EU. Gra jest warta świeczki :D i jest duzo lepsza niz ffa (mowi mi to moje doswiadczenie gry przez ostanich 5 lat ?! omg to juz tyle trwa...) [ taka reklama dla ludzi z ffa:D]
jak i Tobie za chec organizowania tego wszystkiego ;)
pozdrawiam :)
(...)Młodzi policjanci, młodzi kibice...Kretyni kontra Kretyni...
Obrazek
http://steamcommunity.com/id/warrengg
KluSk.47
Darczyńca

Postprzez proFil » 30 czerwca 2012, o 01:25

Prawda jest taka, że drużyny 'z górnej półki' miały w głębokim poważaniu tę ligę, ponieważ uważały że wszystko będzie robione pod nie. Jeśli nie mieliście czasu, braki w zespole czy wyjazdy majówkowe to na cholerę się zgłaszaliście? Krótka piłka i nie byłoby problemu.

Zespoły które za przeproszeniem nie mają jeszcze nasrane w głowie , nie są nabuzowane wyższością od innych umiały się bezproblemowo dogadać. Jeśli był jakiś problem załatwiało się to od razu, bez żadnych problemów czy histerii.

Trzeba CHCIEĆ, wyraz już tak zapomniany przez dzisiejsze pokolenie, aż dziw bierze, że jeszcze je pamiętają, no chyba że używają go w kontekście : ' mamo , ja chcę tę odjazdową zabwakę '.
Ostatnio edytowano 30 czerwca 2012, o 02:39 przez cl3ver, łącznie edytowano 1 raz
Powód: każdy ma słownik w domu, opanuj się z tym poprawianiem innych.

Postprzez CiociaKasia » 30 czerwca 2012, o 07:39

KluSk.47 napisał(a):
CiociaKasia napisał(a): Na początku problemy z Pretty Penny, gdyby nie Przyczajony, to pewnie w ogóle, by się nie zapisali, bo zbyt wielką trudność i stratę czasu stanowiła rejestracja na stronie turnieju(wtedy jeszcze istniała).

Droga ciociu ;)

problemem z jak to nazwales druzynami z gornej polki podejrzewm ze bylo to ze zaczoles organizowac w trakcie trwajacego sezonu ETF2l co imo jest dla ludzi bardziej wazne niz ligi podworkowej, wielu graczy nie szasta wolnym czasem na prawo i lewo (mowie tu o Pretty Penny nie wiem jak inni) przez co trening + mecz etf2l w tyg wykorzystuje ich limit wolnego czasu ktory moga spedzic na tf'ie (tak aby sie zebrac i zagrac razem) wiec nie dziw sie ze taki byl efekt.

Klusku, ja osobiście bardzo lubie graczy pp(tych, których poznałem), tylko cała akcja z ligą mnie zgotowała.

Ktoś "niedawno" na forum czy podczas wywiadu powiedział, że żeby utrzymać poziom/podnosić go wystarczy grać godzine/dwie dziennie(nie pamiętam), skoro masz 1mecz etf2l na tydzień, to chyba nie jest tak, że nie grasz w ogóle poza tym jednym offi? Każdy trenuje prawie codziennie, więc ta liga na prawdę w niczym nie przeszkadzała. W wakacje też się nie dało zrobić, bo przecież ludzie wyjeżdżają. Po prostu ludziom się nie chce, nie mają motywacji. Większość uważa się za święte krowy, nie przyznają się do tego, ale tak jest. W lidze nie zagramy, bo nie ma co wygrać, szkoda czasu - tak jak byście cokolwiek wygrali w etf2l.

Druga edycja ligi jest planowana na początek października, we wrześniu otworzymy zapisy.Z drużynami z wyższej półki, czy nie - liga znów się odbędzie.
Serwis www.disconnect.pl nadal chce z ligą "współpracować" więc i serwery będą na zachęte, tym razem postaram się dorzucić coś jeszcze do puli.
CiociaKasia

Postprzez KluSk.47 » 30 czerwca 2012, o 09:55

@ciocia
w etf2l ;p wyszlismy z 1 miejsca ;D to juz coś :D
(...)Młodzi policjanci, młodzi kibice...Kretyni kontra Kretyni...
Obrazek
http://steamcommunity.com/id/warrengg
KluSk.47
Darczyńca

Postprzez Phroblem » 30 czerwca 2012, o 15:02

Mało znam się na 6v6, ale czy po wygraniu jednej mapy, zremisowaniu drugiej, trzeba grać golden cap?
Phroblem

Postprzez Warez39 » 30 czerwca 2012, o 15:07

Phroblem napisał(a): ale czy po wygraniu jednej mapy, zremisowaniu drugiej, trzeba grać golden cap?

Tak
Warez39

Postprzez CiociaKasia » 30 czerwca 2012, o 20:09

KluSk.47 napisał(a):@ciocia
w etf2l ;p wyszlismy z 1 miejsca ;D to juz coś :D

Kluseczko, tylko w której div :) i na ile możliwych :) Oczywiście wiesz, że ten tekst ze świętymi krowami był o scenie, a nie o pp :)
CiociaKasia

Postprzez roni2580 » 3 lipca 2012, o 20:05

fajnie jakbys jakos sprawdzil w div2 i div3 najlepszego gracza ligi albo cos :D jakos to obczajic po demkach sprawdzac albo po opiniach innych ;) i jakis dodakowy prezencik chocby nawet wyroznienie na stronie albo cos ;)
roni2580

Postprzez wasp » 17 lipca 2012, o 02:26

roni2580 napisał(a):fajnie jakbys jakos sprawdzil w div2 i div3 najlepszego gracza ligi albo cos :D jakos to obczajic po demkach sprawdzac albo po opiniach innych ;) i jakis dodakowy prezencik chocby nawet wyroznienie na stronie albo cos ;)

Do ligi nikt się nie zrzucał na wpisowe, dzięki uprzejmości Cioćka drużyny które wygrały dywizje otrzymały warserwer.

Wybór najlepszych graczy w zależności od pozycji to niezły pomysł, szczególnie jeśli miałaby to być '6 dywizji' na wzór '11 turnieju' w Piłce Kopanej.

Do tego potrzebna jest komisja która rzetelnie oceniłaby umiejętności każdego zawodnika i tu się rodzi problem, kto miałby tam być? Raczej nikt nie chciałby być oceniany przez osoby nie grające na codzień ligowo, niemixujące lub z z lowowym skillem. Tu inicjatywę trzeba by było oddać prosom sceny, którzy podeszli do tego turnieju w sposób mało ambitny (grzecznie to ujmując). Problem goni problem, a rozwiązania brak.

Póki co należy podziękować za organizację tego typu rozgrywek i zbierać cierpliwość, aby stworzyć kolejną edycję.

arbiter elegantiarum.

wasp

Postprzez BigL » 17 lipca 2012, o 10:54

wasp napisał(a):
roni2580 napisał(a):fajnie jakbys jakos sprawdzil w div2 i div3 najlepszego gracza ligi albo cos :D jakos to obczajic po demkach sprawdzac albo po opiniach innych ;) i jakis dodakowy prezencik chocby nawet wyroznienie na stronie albo cos ;)

Do tego potrzebna jest komisja która rzetelnie oceniłaby umiejętności każdego zawodnika i tu się rodzi problem, kto miałby tam być? Raczej nikt nie chciałby być oceniany przez osoby nie grające na codzień ligowo, niemixujące lub z z lowowym skillem. Tu inicjatywę trzeba by było oddać prosom sceny, którzy podeszli do tego turnieju w sposób mało ambitny (grzecznie to ujmując). Problem goni problem, a rozwiązania brak.

Jak politycy wszędzie komisje powołajmy. Srs bsns
BigL

Postprzez wasp » 17 lipca 2012, o 12:14

BigL napisał(a):Jak politycy wszędzie komisje powołajmy. Srs bsns

Komitet, Jury, Rada

Niepotrzebne skreślić.

arbiter elegantiarum.

wasp

Powrót do Liga Podwórkowa