Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Polska Liga Team Fortress 2

Podwórkowe ligi 6v6

Re: Polska Liga Team Fortress 2

Postprzez CiociaKasia » 6 kwietnia 2012, o 07:44

Ok, powiedzmy, że mnie przekonaliście. Chociaż nadal uważam merców za sprawę niepotrzebną, ale trafił do mnie argument z nowymi teamami i etf2l od clevera.
Niech to będzie polski etf2l, nie chciałem robić rewolucji, chciałem prostą ligę, żeby Polacy mieli co pograć na własnym podórku - to zawsze zwiększa zainteresowanie grą klanową :)
Wycofujemy więc sędziów i dajemy możliwość 1meca.
Aha, no i skoro jesteśmy już w europie, to idźmy z duchem czasu. Oryginał dozwolony :) Wszystkie informacje poprawione mamy w pierwszym poście. Zapisywać się!
CiociaKasia

Postprzez Fazz3 » 6 kwietnia 2012, o 09:39

Dodatkowo prosimy o podawanie FriendID w polu SteamID w formacie XXXXXXXXXXXXX
Znajduje sie ono w koncowce linku do profilu Steam.
Przyklad:
Dla uzytkownika o adresie profilu http://steamcommunity.com/id/123Coke bedzie to 123Coke.

Prosze wszystkich, ktorzy podali SteamID w formacie X:XX:XXXXXXX o poprawienie i przepraszam za wszelkie niedomowienia.

Prawidlowo wypelniony profil: http://tf2league.pl/index.php?l=2&s=3&m ... tails&no=5
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fazz3

Postprzez Favonius » 6 kwietnia 2012, o 10:21

Fajna sprawa, ale wydaje mi sie ze 6 dywizji to za duzo na polska scene. Wystarczyły by 3, Pierwsza najbardziej zaawansowana, druga już mniej ale majaca duze doswiadczenie klanowe, noi 3 skladająca sie z nowo powstalych teamow , oraz teamow 5/6 div.Wkoncu jest 4fun , a np. gracze polscy ktorzy graja w zagranicznych teamach na etf2elu , mogli by załozyć / dołaczyc sie do innych teamow. Wydaje mi się ze uda sie , nawet patrząc na ostatnie double mixy, grane przez zespoły Tp, 4 Queens, Artefix, ROAR, oraz kilku innych ludzi , np Aliena , B4ndita i Panica. Życze powodzenia i do zobaczenia w 6 div ( czy tam w 3) :P
When we were young the future was so bright...
Favonius

Postprzez Spite » 6 kwietnia 2012, o 14:59

1. Tydzień ma 168, a nie 148 godzin
2. Nie, nie da się grać bez merców. Zwłaszcza jak narzucasz highlanderom 13 osób. Na etf2l.org nawet przy 20 czasem trzeba szukać merca, poza tym każda klasa ma dwóch zmienników. I bez tego nawet nie masz jak ruszać highlanderem, bo tam minimum to 18 osób. Naprawdę nie wiem jak wyobrażasz sobie grę 9v9, gdzie drużyna może mieć na rezerwie maksymalnie 3 osoby. Musieliby znaleźć przynajmniej 4 multitaskerów, którzy grają przynajmniej na dwóch klasach i każdy na dwóch innych. A takich graczy ze świecą szukać. I powiedz mi, jak ty tu chcesz uruchomić taką ligę z takimi ograniczeniami bez merców.
3. Umówienie meczu, nawet jak ma się tydzień nigdy nie będzie pewne (złożenie 9 osób z jednej drużyny + 9 z innej + serwer, ale chyba nigdy nie umawiałeś meczu highlandera). Znasz takie coś jak np. "weryfikacja plików gry", albo "NA JAKIM SERWERZE GRAMY?"
4. Sędziowie? Jeżeli zgłosi ci się z 20 drużyn (patrząc na tabele na etf2l to całkiem możliwe), to musisz mieć przynajmniej dwudziestu ludzi, którzy poświęcą swój czas. Już nie mówię, że to następny element utrudnienia do umówienia meczu (złożenie 9 osób z jednej drużyny + 9 z innej + serwer + sędzia?)
5. Branie merców z czołowych teamów to słaby argument. Na etf2l można dostać karę za wzięcie merca z wyższej dywizji.
6. Jeżeli zrobisz turniej bez żadnych przedbiegów i ustawisz drużyny losowo, albo jak ci się podoba, to będzie to samo co na UGC, czyli spotkanie etfl'owskich 6div highlander vs. 3 miejsce 1 div.
Spite

Postprzez adriano66 » 6 kwietnia 2012, o 15:05

etf2l highlander s1 - było min 10 max 18 w higlanderze, a w tym sezonie
2. 9v9 Highlander Rules
2.1.2 Rosters must have a minimum of 9 and a maximum of 20 players
2.1.3 Minimum of 8 players needed to play a match

ograniczenie liczby graczy w drużynie zasugerowałem ja, ogarnięcie 6 osób na mecz to nie jest jakaś mega trudna sprawa jak te 6 osób chce grać, nie wziąłem pod uwagę highlandera, gdzie znalezienie pełnego składu to jednak katorga
o mercach już pisał, po co ta spina
temat powstał po to, by poprawić różne rzeczy
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez Fazz3 » 6 kwietnia 2012, o 15:16

5 DIV nie moze grac z pubami Fav :D
Jezeli beda jakies watpliwosci co do podzialu, to zostanie zorganizowany Cup.

W miedzyczasie gdy nie bedzie czlonkow druzyny zamiast marnowac sie na FFA zapraszamy na serwer TDM widoczny w podpisie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fazz3

Postprzez Fassadin » 6 kwietnia 2012, o 17:13

Ciocia jak chcesz żeby to się udało to pogadaj z KAŻDYM ADMINEM SERWERA FFA żeby dał ogłoszenie na swoim serwerze o tej lidze . Z tego co wiem to tych serwerów jest około 80 , na takiej liczbie serwerów znajda się ludzie którzy chcą zagrać ;)
<CanFo> Aez was the most active of the candidates and also played in higher level teams przez Keeway » 5 czerwca 2012, o 16:44 Nie ma litości dla polactwa
Fassadin

Postprzez Velture » 6 kwietnia 2012, o 19:54

Ja moge zaoferować reklame na Stajni Ogarów ale szczegóły do dogadania na friends.

Moge również udostępnić serwa. Lokalizacja Warszawa. (20/22/25/30 slotów) Również na friends do dogadania.
Nie odpowiadam na pytanie o tf2 na PW, GG, STEAM itp. Chcesz pomocy? Pisz posty na forum. Może kiedyś komuś pomogą.
Velture

Postprzez CiociaKasia » 6 kwietnia 2012, o 20:10

Spite napisał(a):1. Tydzień ma 168, a nie 148 godzin
2. Nie, nie da się grać bez merców. Zwłaszcza jak narzucasz highlanderom 13 osób. Na etf2l.org nawet przy 20 czasem trzeba szukać merca, poza tym każda klasa ma dwóch zmienników. I bez tego nawet nie masz jak ruszać highlanderem, bo tam minimum to 18 osób. Naprawdę nie wiem jak wyobrażasz sobie grę 9v9, gdzie drużyna może mieć na rezerwie maksymalnie 3 osoby. Musieliby znaleźć przynajmniej 4 multitaskerów, którzy grają przynajmniej na dwóch klasach i każdy na dwóch innych. A takich graczy ze świecą szukać. I powiedz mi, jak ty tu chcesz uruchomić taką ligę z takimi ograniczeniami bez merców.
3. Umówienie meczu, nawet jak ma się tydzień nigdy nie będzie pewne (złożenie 9 osób z jednej drużyny + 9 z innej + serwer, ale chyba nigdy nie umawiałeś meczu highlandera). Znasz takie coś jak np. "weryfikacja plików gry", albo "NA JAKIM SERWERZE GRAMY?"
4. Sędziowie? Jeżeli zgłosi ci się z 20 drużyn (patrząc na tabele na etf2l to całkiem możliwe), to musisz mieć przynajmniej dwudziestu ludzi, którzy poświęcą swój czas. Już nie mówię, że to następny element utrudnienia do umówienia meczu (złożenie 9 osób z jednej drużyny + 9 z innej + serwer + sędzia?)
5. Branie merców z czołowych teamów to słaby argument. Na etf2l można dostać karę za wzięcie merca z wyższej dywizji.
6. Jeżeli zrobisz turniej bez żadnych przedbiegów i ustawisz drużyny losowo, albo jak ci się podoba, to będzie to samo co na UGC, czyli spotkanie etfl'owskich 6div highlander vs. 3 miejsce 1 div.

Spite, wesz, że 80% twojego posta jest sensowna, lecz wysłana za późno? Wszystko o czym mówisz w punktach 1-5 zostało zmienione. Co prawda muszę uregulować zasady ilości osób i merców, zaraz to zmienimy :)

ad.6 - W żadnym wypadku nie zostawie niczego losowi bądź mojemu osądowi, jak większość osób wie jestem w miare nowy na scenie. Nie mam odpowiedniej wiedzy na temat sceny, żeby samemu ustawiać drużyny w poszczególnych dywizjach. Pewniaków do 1div da się ustalić szybko pytając nawet jednej osoby typu adriano. Możesz być spokojny o dobranie drużyn.

Co do przelecenia publików - to jest mój plan na jutro. Niefortunnie trafiłem z tym tematem na przygotowania świąteczne, jednak jutro postaram się nadrobić zaległość.
Każdy admin servera publicznego, który odwiedza to forum - bardzo proszę o kontakt ze mną na steamie. Wiem, że muszę znaleźć wiele osób, a każdy ruch z waszej strony będzie bardzo pomocny :)
Pamiętajcie, że ja to robię dla was :) Nie dla jakichś profitów. Więc o wiele łatwiej będzie, jeśli pomożecie mi, żebym ja wam pomógł :)

Co do nagród - cherry coke, jak każdy chyba przeczytał na pierwszej stronie, obligował się do zafundowania servera dla zwycięzców 6v6. Więc jeśli nie o tytuł, to walczcie o server - 40zł piechotą nie chodzi :) Z tego miejsca również chciałbym mu podziękować za stworzenie strony pod turniej, udostępnienie dwóch serverów oraz wszelką pomoc przy organizacji :)
CiociaKasia

Postprzez Fazz3 » 6 kwietnia 2012, o 20:34

Mialem na mysli serwer na 6on6 13 slotowy, taki co kosztuje 15 zl mniej, ale jezeli druzyny HL zapewnia lepsze widowisko niz 6on6, to moze cos znajde w skarbonce :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fazz3

Postprzez Velture » 6 kwietnia 2012, o 21:13

Fazz3 napisał(a):Mialem na mysli serwer na 6on6 13 slotowy, taki co kosztuje 15 zl mniej, ale jezeli druzyny HL zapewnia lepsze widowisko niz 6on6, to moze cos znajde w skarbonce :D

To weźcie sobie ten moj 15 slotowy co na pickupy ufundowałem wam.

Jesli chodzi o 9/9 to moge udostępnić równiez serwa z lepszymi parametrami od tego 15 slotowego bo jest na innej maszynie w innej firmie.
Nie odpowiadam na pytanie o tf2 na PW, GG, STEAM itp. Chcesz pomocy? Pisz posty na forum. Może kiedyś komuś pomogą.
Velture

Postprzez Fazz3 » 6 kwietnia 2012, o 21:22

Mysle, ze sobie poradzimy jesli chodzi o serwer 6on6, a jesli chodzi o HL to pewnie Ciociek sie do ciebie zglosi :p Dzieki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fazz3

Postprzez Velture » 6 kwietnia 2012, o 22:35

No juz tam z Ciocia.Kasia wszystko ustaliłem co do serwa. Reklame tez bedzie mial na stajni i na paru innych pubach.
Velture

Postprzez Mariano » 6 kwietnia 2012, o 23:27

Pickupy zdechły (pewnie wrócą w kolejnej reaktywacji jak zawsze), więc można spokojnie rozgrywać mecze na serwerze polskich mixów.
Mariano
Darczyńca

Postprzez FrosT » 6 kwietnia 2012, o 23:42

Tak więc muszę przyznać że szacun Ciociu :D Widać że masz chęci skoro startujesz z takim "wyrypanym projektem" :), bardzo mi się podoba i mam ogromną nadzieje że wypali! trzymam kciuki i jeśli znajdę jakiś team to może też się pobawie.

Ah, i co do merców, ja grałem 4 lata w cod ligowo, (najpierw pierwszą, później drugą część) rifle only, nigdy nie mieliśmy żadnych merców ani nawet nie wiedziałem co to takiego
jest dopuki nie pograłem troszkę w tf'a. Dlaczego w tfie musi być coś takiego jak merc - bo w tfie sa KLASY, w codzie nawet jak nie było kogoś to się brało od tak zastępstwo, ale w tfie nie weźmiesz kogoś kto gra medem na solda, i na odwrót! Klasy to problem który praktycznie uniemożliwia grę bez merców bo każdy ma umiejętności "ustawione" xD pod inną klasę, co prawdą są koksy które ogarną praktycznie wszystko na poziom wyższych dywizji, ale jak sami wiemy w polskiej lidze takich osób niema zbyt wiele więc po co to utrudniać...

No a przecież wręcz idiotyzmem było by robienie teamów po 12 osób żeby każdy miał zastępstwo pod swoją klasę, ew. 18 osób żeby mieć pewność! O.o

Nie wiem, rób z tym co chcesz ale moje zdanie jest takie że bez merca się nie obejdzie..

Edit: a mniejsza, spać mi się chce i nie doczytałem że zmieniłeś na 1 merca dopuszczanego, branoc :) Jeszcze raz powodzenia.
Obrazek
FrosT

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Liga Podwórkowa