Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

TF2PUG.PL

TF2PUG.PL

Postprzez CAva » 18 maja 2008, o 22:32

Witam!
Napewno niektórym z was obiło się o uszy coś o gatherach. Co to jest gather? Gather to zbiórka ludzi chcących pograć coś w stylu sparingu klanowego 6na6, tyle że składy są losowo wybierane (dążymy do tego), a gracze porozumiewają się przez ts/ventrilo. Niektórym obiło się też o uszy że dzieje się coś w tej sprawie w Polsce.
Otóż po funowej grze na serwerze KRW. Pomyślałem o założeniu grupy steamowej, na której byli by gracze chcący grać gathery. Kiedy już zrobiłem i zaprosiłem pierwsze osoby, pomyślałem sobie że nie ma sensu zatrzymywać się tylko na grupie steamowej, ale iść dalej. W tym momencie napisał do mnie Vosen, który podchwycił zajawke. Tak powstał kanał IRC #tf2pug.pl . Po paru godzinach oczekiwania kanał dostał również bota quakenetu, który nazywa się Q. Po pewnym czasie Vosen ze znalezionego szablonu stworzył bota na wzór tego z #tf2pickup , tak powstał Vosbot. Kanał znajduje się na serwerach quakenetu. Dlaczego by nie wejść na channel i po prostu zgadać się ze znajomymi na małego gathera. W kolejnych dniach zostanie stworzona strona oraz zostanie dopracowany Vosbot. Narazie wygląda to tak. Jest wybierany kapitan, który dobiera sobie drużynę. To rozwiązanie jednak potrwa tylko parę dni, bo domyślnie to Vosbot będzie dobierał składy. Wszelkie pytania prosze kierować do mnie. Sprawa serweru Ventrilo została rozwiązana wspaniałomyślnie przez klan Veritas, który udostępnił swój serwer. Natomiast sprawa serwera TF2, tu liczę na pomoc liderów klanów, których proszę o odezwanie się do mnie na gg/IRC/Steam. Jeśli jeszcze ja się do nich nie odezwałem. ( w nagrodę możecie otrzymać admina :) )
Chcesz zagrać gathera? Nie ma sprawy, wystarczy że wejdziesz na IRC channel #tf2pug.pl i wyrazisz chęć gry.
Pytania prosze kierować na :
GG : 2810191
Steam Login : walczaq
IRC : #tf2pug.pl
CAva

Re: TF2PUG.PL

Postprzez vosen » 18 maja 2008, o 22:40

Bot narazie nie dziala 24/7 i nie jest kompletny, nie ma tez FAQ. Wszystko to zrobie w ciagu najblizszych kilku dni :S
vosen
Darczyńca

Postprzez el_neco » 18 maja 2008, o 22:44

to jest normalne ze zakłada sie takie kanały na irc :P

nie liepiej przystąpic do tego - http://pl.gather-network.eu/faq ?
el_neco
Darczyńca

Postprzez H0rm0N » 18 maja 2008, o 22:51

Inicjatywa bardzo dobra :) mam już dość tracenia nerwów na FFA :P
Jeżeli będzie potrzebna pomoc w tworzeniu czegokolwiek i będę mógł jakoś pomoc to bardzo chętnie :)
H0rm0N

Postprzez vosen » 19 maja 2008, o 02:30

el_neco napisał(a):to jest normalne ze zakłada sie takie kanały na irc :P

nie liepiej przystąpic do tego - http://pl.gather-network.eu/faq ?

nie, nie lepiej
vosen
Darczyńca

Postprzez McGer » 19 maja 2008, o 07:44

Znakomity pomysł :) Pisze się na to.
McGer
Darczyńca

Postprzez Apach » 19 maja 2008, o 09:04

Pyszny pomysl :D

Brawo CAva ^_^
Apach
Darczyńca

Postprzez CAva » 19 maja 2008, o 09:09

Pamiętajcie też że powodzenie projektu zależy w dużym stopniu od was samych, pokażmy sceptykom (już wystąpili) że polska scena potrafi. Cieszy mnie też że większej części z was pomysł się podoba.
CAva

Postprzez Norek » 19 maja 2008, o 09:56

Skoro na Steamie mamy juz ponad 60 chetnych w grupie, dobrze by bylo gdyby wszyscy zainteresowani siedzieli na kanale IRCowym, gdzie tak na dobra sprawe wszystko sie odbywa.

Programy.

mirc
mIRC - Sciagnij mnie!
nnscript
NNScript - b.przydatny

Oprocz IRCa, do gry niezbedny jest program do komunikacji glosowej- ventrilo, ktory mozecie zassac tuuuuuu. Obsluga ventrillo jest prosta jak konstrukcja cepa, wiec chyba tym sie nie bedziemy zajmowali dokladnie. generalnie rzecz biorac trzeba zrobic swoj profil, a pozniej dodac IP servera (IP mozna znalesc na IRCu w topiku) i bawic sie w najlepsze.

1. INSTALACJA I KONFIGURACJA

Jeżeli już ściągniemy 2 wymienione wyżej programy na dysk możemy zacząć ich instalację. Przypuśćmy, że zainstalujemy mirca w domyślnym katalogu, czyli
C:\Program Files. Zostanie utworzony folder "mirc". Tam też powinniśmy zainstalować nnscripta (C:\Program Files\mirc).

Jeżeli już to zrobimy pozostaje nam wybrać odpowiedni server (Quakenet). W tym celu wchodzimy do zakladki File> Selected Servers
Najlepiej(poniewaz czasem szwankuje) wybrać Irc Network: All, a w polu IRC server nasz Quakenet obojetnie przykładowo Random. Teraz pozostaje nam wpisać swój nick File> Selected Servers i bierzemy o pole wyzej czyli Connect (z lewej strony pisze), no i wpisujemy swoje dane. Email musi być poprawny gdyż bez niego nie założymy konta (auth). O tym niżej

2. ZAKŁADANIE KONTA NA QUAKENECIE
Po wejsciu na obojętnie jaki kanał np. #counter-strike.pl piszesz
/msg Q HELLO user@mymailhost.xx user@mymailhost.xx
np( /msg Q HELLO bula@counter-strike.pl bula@counter-strike.pl ). gdzie user@mymailhost.xx to twoj mail - uprzedzajac pytanie odpowiadam TAK piszesz 2 razy mail ten sam (tak jak czesto zakladajac np mail musisz powtorzyc haslo - nie pozwala to na popelnienie bledu)

na maila zostalo wyslane ci haslo (no i kilka instrukcji ktore zaraz postaram sie przetlumaczyc)
jako ze jest ono mniej wiecej w postaci kjfh7asdmn33 to warto by je bylo zmienic oczywiscie jest taka mozliwosc robisz to tak

piszesz nadal w oknie (np. #counter-strike.pl)
newpass haslo_z_maila nowe_haslo nowe_haslo

(np. /msg Q newpass kjfh7asdmn33 mojehaslo mojehaslo)
teraz wystarczy ze przy kazdym uruchomieniu mIRCA i polaczeniu sie (znak blyskawicy na gorze po lewej) wpisujesz:
/msg Q@CServe.quakenet.org AUTH nick haslo
- chodzi o nick na ktory dostales haslo w mailu
(np. /msg Q@CServe.quakenet.org AUTH bula mojehaslo)
Żeby nie powtarzać tego procesu każdorazowo wystarczy, że zrobisz coś takiego File> Selected Servers> Options > Perform i tam wpisujesz /msg Q@CServe.quakenet.org AUTH twojnick twojehaslo

Problemy

Jeżeli natomiast otrzymales email
-Q- That email address has already been used too many times
to znaczy że na ten mail jest już przypisane jedno konto w Quakenecie.

Fragment poradnika pochodzacego z forum Counter-Strike.pl. Autor: bula

Bylo by naprawde swietnie gdyby na IRCu caly czas siedzialo tak z 45-50 osob - wiem, ze to duzo, ale jesli pierwszego dnia zainteresowanych bylo ponad 60 osob, ktore dopisaly sie do grupy na Steamie, to nie widze czemu na IRCu mialo by byc inaczej. Mam nadzieje ze caly pomysl nie upadnie - ale to juz zalezy tylko od nas. Zachecam do grania mixow bo jest to swietna alternatywa dla gry FFA, a oprocz tego zawsze mozna sie nauczyc czegos nowego.

#tf2pug.pl @ Quakenet
Norek

Postprzez el_neco » 19 maja 2008, o 11:39

vosen napisał(a):
el_neco napisał(a):

nie, nie lepiej

ok

Swoją drogą to chciałem polecić dobre bnc, sam wzialem na probe i całkiem fajnie się spisuje przy tym jest BARDZO tanie! Nie pracuję dla nich a nic z tych rzeczy, w pewnym momencie chciałem sprawdić sobie bnc żeby działało i było tanie - 20 zł rocznie na 1 usera można wydać, a jak by nie działało to nie są bardzo wielkie pieniądze i można olać. Istnieje też możliwość zakupu większej ilości bnc np dobre dla klanów :)

Kod: Zaznacz cały
Zastanawiasz się co to jest konto BNC (tzw. bouncer)? Ta strona jest stworzona specjalnie dla Ciebie!

W skrócie rzecz biorąc BNC jest programem pozwalającym łączyć się z siecią IRC poprzez tak zwany tunel. Pozostawia on sesję podczas Twojej nieobecności i zachowuje się jak bot z funkcją automatycznej sekretarki.

Funkcje BNC są bardzo rozbudowane i nie sposób wymienić ich wszystkich. Często spotykamy się z wykorzystaniem BNC w taki sposób, o którym nie śniło się nawet filozofom ;) Poniżej jest przedstawione tylko kilka najważniejszych z nich.
# Używając BNC możesz ukryć swój "prawdziwy" adres IP.
# BNC pozwala rozłączyć się z IRCem i zostawić tam swój nick podczas, gdy tak na prawdę wyszliśmy już z IRCa. Dodatkowo zapisuje on wiadomości do nas, które można odczytać po powrocie.
# Dzięki temu tunelowi możemy mieć opa na kanale nawet jeśli nas nie ma przy komputerze - oczywiście jeśli wcześniej go mieliśmy ;)

http://www.sbnc.pl
el_neco
Darczyńca

Postprzez vosen » 19 maja 2008, o 12:01

el_neco napisał(a):
vosen napisał(a):
el_neco napisał(a):

nie, nie lepiej

ok

Swoją drogą to chciałem polecić dobre bnc, sam wzialem na probe i całkiem fajnie się spisuje przy tym jest BARDZO tanie! Nie pracuję dla nich a nic z tych rzeczy, w pewnym momencie chciałem sprawdić sobie bnc żeby działało i było tanie - 20 zł rocznie na 1 usera można wydać, a jak by nie działało to nie są bardzo wielkie pieniądze i można olać. Istnieje też możliwość zakupu większej ilości bnc np dobre dla klanów :)

Kod: Zaznacz cały
Zastanawiasz się co to jest konto BNC (tzw. bouncer)? Ta strona jest stworzona specjalnie dla Ciebie!

W skrócie rzecz biorąc BNC jest programem pozwalającym łączyć się z siecią IRC poprzez tak zwany tunel. Pozostawia on sesję podczas Twojej nieobecności i zachowuje się jak bot z funkcją automatycznej sekretarki.

Funkcje BNC są bardzo rozbudowane i nie sposób wymienić ich wszystkich. Często spotykamy się z wykorzystaniem BNC w taki sposób, o którym nie śniło się nawet filozofom ;) Poniżej jest przedstawione tylko kilka najważniejszych z nich.
# Używając BNC możesz ukryć swój "prawdziwy" adres IP.
# BNC pozwala rozłączyć się z IRCem i zostawić tam swój nick podczas, gdy tak na prawdę wyszliśmy już z IRCa. Dodatkowo zapisuje on wiadomości do nas, które można odczytać po powrocie.
# Dzięki temu tunelowi możemy mieć opa na kanale nawet jeśli nas nie ma przy komputerze - oczywiście jeśli wcześniej go mieliśmy ;)

http://www.sbnc.pl

Boze, shroudBNC emuluje tcl eggdropa i jeszcze w Polsce ktos to sprzedaje, czemu dopiero teraz sie tego dowiaduje :S.
Dzieki neco, choc to nieprawdopodobne, pomogles mi.
vosen
Darczyńca

Postprzez el_neco » 19 maja 2008, o 12:07

nie jestem taki zły jak po ostatnich postach można sądzić :P postaram się odbudować wizerunek :D
el_neco
Darczyńca

Postprzez Qnik2 » 19 maja 2008, o 15:54

thx norek za poradnik typu "krowie na rowie" 8) przynajmniej coś zrozumiałem i oczywiście popieram inicjatywę
Nie,nie kliknę w twój żałosny spamerski link do jakiejś zasranej browserówki.Spieprzaj na onet.
Qnik2

Postprzez kcr » 19 maja 2008, o 16:25

Dobra inicjatywa, gj.
kcr

Postprzez cube » 19 maja 2008, o 16:58

Problem jest taki, że w steamowej grupie gatherowej jest 50 osób a na ircu 20. Namawiajcie na PUGi waszych kolegów z klanu etc, już 2 pierwsze się odbyły.
cube

Następna strona

Powrót do Archiwum