Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Dubstepowy cover tematu głównego TF2

Robisz mapy, skiny, rysujesz, grasz na gitarze... - to dział dla Ciebie
Regulamin działu
Jeżeli krytyka, to tylko konstruktywna.

Dubstepowy cover tematu głównego TF2

Postprzez unfa » 28 grudnia 2014, o 20:01

Cześć! :)

To mój pierwszy post a więc po krótce się przedstawię. Jestem unfa, od dłuższego czasu siedzę w elektronicznej muzyce i syntezie dźwięku. Do tego korzystam z Linuxa i lubię czasem pofragować. W TF2 gram niestety niewiele, bo mam na niego trochę za słabe GPU. W strzelankach niestety liczy się nie tylko refleks, ale też wydajność sprzętu ;)
Niemniej uwielbiam oglądać na YouTube filmiki stworzone za pomocą Gmod i/lub SFM, a te osadzone w świecie Team Fortress 2 najbardziej przypadły mi do gustu.

Chcąc dać coś w zamian, za te godziny wyśmienitej rozrywki przy odjechanych filmikach, wziąłęm się za to co robię najlepiej - za muzykę.

Nie słyszałem jeszcze dubstepowej wersji tematu głównego Team Fortress 2 (choć słyszałem wersję w konwencji drum'n'bass i bardzo mi się spodobała) - zdecydowałem się więc stworzyć taką oto aranżację. Zadanie: trzymać się muzycznie jak najbliżej oryginału, nie używając jednak żadnych sampli (zresztą... ja prawie wogóle nie używam sampli*).

Po ładnych kilku(nastu?) godzinach, mam gotowy ten oto kawałek:

Obrazek
(kliknij by przejść do serwisu Soundcloud)

Czy udało mi się? Czy chce się tego słuchać? To juź wy mi powiedzcie :) Umożliwiłem ściąganie z Soundcloud, żeby każdy mógł sobie to zgrać i zrobić do tego filmik w Source Film Maker albo karaoke...

*tak się składa, że wszystkie dźwięki które usłyszeć możecie w tym utworze (podobnie jak w większości mojej muzyki) są efektem zawziętego kręcenia gałkami wirtualnych syntezatorów. That's right! Stopa, werbel, tłuczone szkło, spadający samolot, sekcja dęta i organy Hammonda - wszystko ukręcone z niczego! :D W ten sposób staram się wypracować sobie oryginalne, rozpoznawalne brzmienie. Wielu mi to odradzało, ale ja myślę, że właśnie te trudne, wąskie ścieżki prowadzą na szczyt ;) Jak już używam sampli, to nagrywam je sam i najczęściej są to sample wokalne (tego nie umiem wysyntezować).
unfa

Re: Dubstepowy cover tematu głównego TF2

Postprzez adriano66 » 29 grudnia 2014, o 13:23

Nie do końca moje klimaty, ale całkiem fajnie wyszło ;)
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez TheMadner » 29 grudnia 2014, o 19:22

No genialne no, więcej takich :D

TheMadner

Postprzez GarretReza » 29 grudnia 2014, o 19:46

Gdybym nie wiedział, że to miał być cover TF2 w ogóle bym go nie skojarzył... Ale to zaczyna brzmieć jakbym hejtował, a tak nie chcę.

Zapewne jeszcze kilka razy muszę przesłuchać, ale ja nie słucham takiej muzyki. Jedynie motyw z Saints Row The Third lubię w tych klimatach. Powodzenia :)
GarretReza

Powrót do Dział twórczy