Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

czarna lista - scammerzy / oszuści

W tym dziale możesz napisać ogłoszenie o wymianę przedmiotów w grze. Czapki za broń, broń za metal etc.
Regulamin działu
Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia dowolnego postu bez podania przyczyn.
Oferty niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Nie wiesz gdzie dodać ofertę? Zerknij do wzorca -> [link]
Zabrania się powtarzania swoich ofert częściej niż co cztery strony tematu.
Oferty nie zawierające linka do profilu Steam będą kasowane (wystarczy uzupełnić pole SteamID w panelu użytkownika).
Jeżeli jakaś osoba wydaje wam się podejrzana - nie handlujcie z nią.

Re: czarna lista - scammerzy / oszuści

Postprzez Velture » 3 lipca 2013, o 13:29

Jeśli dobrze kojarzę to jest w steamrep oznaczony jako scammer a do tego na jego profilu masz na czerwono Wymiana obecnie pod nadzorem
Nie odpowiadam na pytanie o tf2 na PW, GG, STEAM itp. Chcesz pomocy? Pisz posty na forum. Może kiedyś komuś pomogą.
Velture

Postprzez s4rd3l » 4 listopada 2013, o 18:29

A może on ci chciał 10 Bills hatów zaproponować? :lol:
Obrazek
s4rd3l

Postprzez Velture » 4 listopada 2013, o 18:48

raczej próba bycia debilem bo gośc nawet nie wiedział co masz w plecaku i tak chodził i pytał.
Nie odpowiadam na pytanie o tf2 na PW, GG, STEAM itp. Chcesz pomocy? Pisz posty na forum. Może kiedyś komuś pomogą.
Velture

Postprzez Shiro » 4 listopada 2013, o 19:59

s4rd3l napisał(a):A może on ci chciał 10 Bills hatów zaproponować? :lol:

A może przestaniecie wreszcie trollować.

@Velture

Albo grał debila, dla mnie to nadaje się na BL
Shiro

Postprzez adriano66 » 4 listopada 2013, o 20:13

nawet się nie starał,
1/10 would not report
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez Velture » 4 listopada 2013, o 21:49

W mojej ocenie random co szukał szczęścia a nie jakiś poważny typ co chciał wyc*h*ujać. Jakby chciał na serio wyjumać w kakało to by sprawdził najpierw plecak i szukał konkretnego itemu. Ten to zwykły leszcz co szukał szczęścia aby boga w sercu odszukać w systemie chybił-trafił lotto.

Takie moje zdanie.
Velture

Postprzez Master PL » 5 listopada 2013, o 09:49

Najlepszym scammerem, z jakim mialem do czynienia byl jakis ukrainiec.

Koles dodal mnie randomowo i mowi, ze za moje czapki i budsy warte ok. 6-7 budsow da mi houwara ( wart 10-11 budsow ).
Houwar oczywiscie spakowany z miniaturka na niebiesko. Pokazalem mu wszystkie itemy, ktore chcial a on pokazal houwara. Bylismy juz gotowi, a on powiedzial czy mu nie dam tez skrzynek jakis, a on dorzuci 2 klucze? Mysle sobie, zajebiscie, niech sie tylko nie rozmysli. W miedzyczasie jak dodawalem kolejne skrzynki koles podmienil spakowany prezent houwar na piesci ze stali grubasa :)
Co ciekawe nie przygladajac sie uwaznie mozna bylo odniesc wrazenie, ze wszystko pasi. Na szczescie sie zorientowalem, bo innym razem ktos podmienial przy takiej samej akcji czapke schorching flames na bubbling :D

W kazdym razie to byl scammer lvl hard, gdyz trudno bylo sie polapac :) Swiadczyc moze o tym fakt, ze pare godzin pozniej dodal mnie jakis kolejny random koles i sie pytal czy wymienialem sie z tym ukraincem, powiedzialem mu, ze tak. On wlasnie zostal w ten sposob oscammowany :) Btw ten ukrainiec na steamrepie mial juz status scammer, wiec nie zglaszalem po raz kolejny.

No ale random ludzie, ktorzy dodaja mnie do friendow jednak czasem oferowali na prawde dobrze, takze dzieki nim zarobilem dosyc sporo budsow. Moge powiedziec, ze trzeba byc czujnym, ale nie zawsze warto odrzucac zaproszen random osob ;)
No shit, Sherlock!
Master PL
Administracja Pickupów

Postprzez s4rd3l » 5 listopada 2013, o 17:54

Pytanie za 100 pkt. Gdyby doszło do "uczciwej" wymiany i dostałbyś HOUWARA za czapki warte 6 buds, to stałbyś się scammerem?
Obrazek
s4rd3l

Postprzez Shiro » 5 listopada 2013, o 19:13

s4rd3l napisał(a):Pytanie za 100 pkt. Gdyby doszło do "uczciwej" wymiany i dostałbyś HOUWARA za czapki warte 6 buds, to stałbyś się scammerem?

Raczej nie.
Shiro

Postprzez s4rd3l » 5 listopada 2013, o 20:11

Shiro napisał(a):Raczej nie.

Gdyż? Jak nas oszukują, to jest scamm? Jak my oszukujemy, to jest dobry interes?
Obrazek
s4rd3l

Postprzez Krzychu2400 » 5 listopada 2013, o 21:40

s4rd3l napisał(a):
Shiro napisał(a):Raczej nie.

Gdyż? Jak nas oszukują, to jest scamm? Jak my oszukujemy, to jest dobry interes?

Ponieważ gościu sam się zaoferował, a ty na nim nie wywierasz presji. Sam chciał tyle dać i daje, nie robisz go w bambuko. A to, że przemilczasz prawdziwą cenę to zasada wolnego rynku. Koszt wyprodukowania GTX Titan to 1/3 jego ceny. Czy nvidia to oszust? Nie, bo daje ci to czego chcesz, czyli najlepszą aktualnie kartę. Gdyby tak gadała a wciskała ludziom tak na prawdę rebrand 460gtx, to wtedy byłby to scam. Tak to czysty biznes. A, że za kilka tygodni wyjdzie za szybszy 780ti w połowie ceny, ale jakoś o tym nie krzyczy i to nie jej wina. Kupujesz coś - musisz się orientować, inaczej sam się podłożysz i zaoferujesz więcej niż coś jest warte. Tylko to coś ma być tym cosiem, a nie podmienioną rzeczą, bo tylko wtedy jest to nie fair ;]
Obrazek
Krzychu2400

Postprzez s4rd3l » 5 listopada 2013, o 22:08

Bzdury opowiadasz, a przy tym dajesz popisowy przykład mentalności Kalego. Nie mam więcej pytań.
Obrazek
s4rd3l

Postprzez Xantraz » 6 listopada 2013, o 03:54

s4rd3l napisał(a):Pytanie za 100 pkt. Gdyby doszło do "uczciwej" wymiany i dostałbyś HOUWARA za czapki warte 6 buds, to stałbyś się scammerem?

Mam czapkę 5 refów, oferuję ci ją za 1.33 refa, ty ją kupujesz. Czy mogę cię oskarżyć o scamming?

Osoba sama zaoferowała HOUWARa, w dodatku za itemy dość o zbliżonej wartości, więc na pewno wie, że na tym straci, co idzie za tym, że się z tym zgadza.
Poza tym Valve nie będzie się bawiło w rozwiązywanie sporów o oszustwa 'moralne' na podstawie umownego cennika ustalonego przez bandę dzieciaków, w którym połowa cen jest wysoka "bo tak".
Xantraz
Darczyńca

Postprzez s4rd3l » 6 listopada 2013, o 17:59

Xantraz napisał(a):

Mam czapkę 5 refów, oferuję ci ją za 1.33 refa, ty ją kupujesz. Czy mogę cię oskarżyć o scamming?

Osoba sama zaoferowała HOUWARa, w dodatku za itemy dość o zbliżonej wartości, więc na pewno wie, że na tym straci, co idzie za tym, że się z tym zgadza.
Poza tym Valve nie będzie się bawiło w rozwiązywanie sporów o oszustwa 'moralne' na podstawie umownego cennika ustalonego przez bandę dzieciaków, w którym połowa cen jest wysoka "bo tak".

Racja. Oczywiście. Bo 6-7 jest zbliżone do 10-11 ... tak jak 1/2 do całości. :lol: A wykorzystanie błędu (czyli klasyczne oszustwo) jest zasadą wolnego handlu. Każdy nowicjusz który oddał smutnego, burego Bills hata za kolorową czapkę uncraft się z tym zgodzi.
Obrazek
s4rd3l

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupie / Sprzedam (TF2)