Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

czarna lista - scammerzy / oszuści

W tym dziale możesz napisać ogłoszenie o wymianę przedmiotów w grze. Czapki za broń, broń za metal etc.
Regulamin działu
Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia dowolnego postu bez podania przyczyn.
Oferty niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Nie wiesz gdzie dodać ofertę? Zerknij do wzorca -> [link]
Zabrania się powtarzania swoich ofert częściej niż co cztery strony tematu.
Oferty nie zawierające linka do profilu Steam będą kasowane (wystarczy uzupełnić pole SteamID w panelu użytkownika).
Jeżeli jakaś osoba wydaje wam się podejrzana - nie handlujcie z nią.

Re: czarna lista - scammerzy / oszuści

Postprzez GarretReza » 6 listopada 2013, o 19:14

Tak samo zasadą owego wolnego handlu jak "aha, to ten człowiek sprzedaje taniej od reszty, będę kupował tylko u niego"
GarretReza

Postprzez Xantraz » 6 listopada 2013, o 19:23

@s4rd3l - Ale dalej nie wyjaśniłeś mi tego, gdzie Valve/Steamrep na, jak to ująłeś, "wolnym rynku" ma podstawy do ścigania osób, które chcą za czapkę mniej, niż ona jest warta (wg umownego cennika ustalonego przez bandę dzieciaków, w którym połowa cen jest wysoka "bo tak").

Za to dalej brniesz w tezę, że osoba z czapką wartą 10 budsów nie ma pojęcia o jej wartości (pewnie dlatego zamiast dwóch broni wybrała sobie itemy o wartości 6 budsów), w dodatku założyłeś, że każda osoba oferująca quicksell, bądź sprzedająca czapkę znacznie taniej, ale za konkretne itemy na pewno czyni to z niewiedzy, a nie dlatego, że chce czapki się pozbyć, a inne nosić na głowie (i wszyscy próbujący dokonać takiej wymiany to oszuści).
Xantraz
Darczyńca

Postprzez Velture » 6 listopada 2013, o 19:26

Nie macie większych problemów w życiu niż kłócenie się czy jak ktoś się sam daje wyc.h.ujać to osoba korzystająca z tego jest oszustem czy nie?
Nie odpowiadam na pytanie o tf2 na PW, GG, STEAM itp. Chcesz pomocy? Pisz posty na forum. Może kiedyś komuś pomogą.
Velture

Postprzez s4rd3l » 6 listopada 2013, o 20:01

Xantraz napisał(a):@s4rd3l - Ale dalej nie wyjaśniłeś mi tego, gdzie Valve/Steamrep na, jak to ująłeś, "wolnym rynku" ma podstawy do ścigania osób, które chcą za czapkę mniej, niż ona jest warta (wg umownego cennika ustalonego przez bandę dzieciaków, w którym połowa cen jest wysoka "bo tak").

Za to dalej brniesz w tezę, że osoba z czapką wartą 10 budsów nie ma pojęcia o jej wartości (pewnie dlatego zamiast dwóch broni wybrała sobie itemy o wartości 6 budsów), w dodatku założyłeś, że każda osoba oferująca quicksell, bądź sprzedająca czapkę znacznie taniej, ale za konkretne itemy na pewno czyni to z niewiedzy, a nie dlatego, że chce czapki się pozbyć, a inne nosić na głowie (i wszyscy próbujący dokonać takiej wymiany to oszuści).

A niby dlaczego miałbym ci to wyjaśniać? Czy ja się gdziekolwiek odniosłem do rzekomych powinności Valve/Steamrep?
Nie twierdzę też, że "osoba z czapką wartą 10 budsów nie ma pojęcia o jej wartości", jedynie rozbawiła mnie relacja gościa który nie widział nic złego w nieproporcjonalnej wymianie, dopóki jego spodziewany zysk miał wynosić 30%. :mrgreen:
Obrazek
s4rd3l

Postprzez s4rd3l » 17 listopada 2013, o 12:47

http://steamcommunity.com/id/valet2281337/

Na tego gościa radzę uważać, podobnie jak na sam mechanizm wyłudzenia danych.
Obrazek
Obrazek
s4rd3l

Postprzez Canducus » 22 grudnia 2013, o 19:47

Witam! Dzisiaj na unusual trade serverze napisal do mnie typ o nicku MrLisc. Zaproponowal mi 50 erło za moje unu (Buckaroos w/ eerie orb. fire). Pomyslalem sobie, ze to dobry deal. Zaproponowalem mu zeby dal mi kod pierwszy albo zeby doaldowal swoje konto steam, ja wystawie te unu na steam markecie i on to kupi, metoda najbezpieczniejsza dla nas obu, ale on tlumaczyl sie ze nie potrafi i wtedy zaczelo smierdziec scammem. Kilka ss'ow:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i dowod ze kod nie dzialal ani na kwote 50 ani 25 euro.

Obrazek
Obrazek

http://steamcommunity.com/profiles/76561198074372474 <-- link do konta tego osobnika. I teraz pytanie co z nim zrobic. :)
Canducus

Postprzez rakSP » 23 grudnia 2013, o 02:49

@Canducus

Na SteamRep ten gość już podlega "przeglądowi" - kogoś naciągnął: http://forums.steamrep.com/threads/7656 ... isc.31642/
Na Twoim miejscu dopisałbym się, bo zawsze to więcej materiału dla steamRep dowodowego, a gość ma nawet te same odzywki, widać że z szablonu jedzie i nie pierwszy raz to robi.
rakSP

Postprzez Canducus » 23 grudnia 2013, o 12:04

Tak zrobie. Widze ze ten typ nie pierwszy raz probuje kogos okrasc. Tylko pytanie brzmi czy "dowody" nadaja sie na stemarep skoro nie udalo mu sie mnie oscammowac? Btw. moze sprobujemy popsuc mu te "4 strony +rep" ktorymi zawsze sie chwali?
Canducus

Scamm

Postprzez abc123 » 23 grudnia 2013, o 22:29

Przed chwilą dodał mnie pewien ziomeczek, chciał się wymienić...a zresztą, wszystko jest na screenie.
KLIK

Jego profil steam http://steamcommunity.com/profiles/76561198088555186

Mógłby go ktoś zgłosić? Ja nie wiem gdzie, co, jak. Mogą mu coś zrobić za coś takiego? Prawie 1k godzin, fajnie by było jakby dostał bana czy coś.
Precz z oszustami.

ps. przepraszam, nie wiem w którym temacie napisać post. Chcę tylko żeby ktoś się tym zajął.
Ostatnio edytowano 23 grudnia 2013, o 22:50 przez abc123, łącznie edytowano 2 razy
abc123

Re: Scamm

Postprzez ParsonS » 23 grudnia 2013, o 22:40

Wyglada slabo bez screena z czatem czy cos.
On pierwszy dal karte, ty na to Machine, po co?
Tanie bronie strange, czapki i inne przedmioty na sprzedaż: TUTAJ
ParsonS

Postprzez abc123 » 23 grudnia 2013, o 22:51

ParsonS napisał(a):Wyglada slabo bez screena z czatem czy cos.
On pierwszy dal karte, ty na to Machine, po co?

Chciałem się upewnić czy NAPRAWDĘ mu chodzi o TO :O
abc123

Postprzez Velture » 24 grudnia 2013, o 04:02

abc123 napisał(a):Przed chwilą dodał mnie pewien ziomeczek, chciał się wymienić...a zresztą, wszystko jest na screenie.
KLIK

Jego profil steam http://steamcommunity.com/profiles/76561198088555186

Mógłby go ktoś zgłosić? Ja nie wiem gdzie, co, jak. Mogą mu coś zrobić za coś takiego? Prawie 1k godzin, fajnie by było jakby dostał bana czy coś.
Precz z oszustami.

ps. przepraszam, nie wiem w którym temacie napisać post. Chcę tylko żeby ktoś się tym zajął.

Gówno możesz zrobić. Nie ma tu próby oszustwa. Gość zwyczajnie pytał i tyle.
Nie odpowiadam na pytanie o tf2 na PW, GG, STEAM itp. Chcesz pomocy? Pisz posty na forum. Może kiedyś komuś pomogą.
Velture

Postprzez astradamus404 » 25 grudnia 2013, o 06:23

Canducus napisał(a):Tak zrobie. Widze ze ten typ nie pierwszy raz probuje kogos okrasc. Tylko pytanie brzmi czy "dowody" nadaja sie na stemarep skoro nie udalo mu sie mnie oscammowac? Btw. moze sprobujemy popsuc mu te "4 strony +rep" ktorymi zawsze sie chwali?

Próba scamu powinna wystarczyć do zamarkowania go jako scammer.

A i chciałbym wam zaznaczyć żebyś nie podawali strony SteamRepu (jako wiarygodnej) bo jak ktoś napisał wyżej z cennikami to na tej samej zasadzie działa ja te całe cenniki, i dosłownie kazdy moze zostać zmarkowany za "alta". :P
Obrazek
astradamus404

Postprzez MCichacz » 28 grudnia 2013, o 17:26

http://steamcommunity.com/id/9871987198719871/

Radzę uważać na tego typka. Kolejny, który próbuje coś zdobyć przez fałszywą stronę steama (steamcomunilty.com itp.)
Niestety dowodów nie mam, bo odruchowo go zablokowałem.
MCichacz

Postprzez s4rd3l » 31 grudnia 2013, o 11:49

MCichacz napisał(a):http://steamcommunity.com/id/9871987198719871/

Radzę uważać na tego typka. Kolejny, który próbuje coś zdobyć przez fałszywą stronę steama (steamcomunilty.com itp.)
Niestety dowodów nie mam, bo odruchowo go zablokowałem.

To prawdziwa plaga ostatnich dni, zwykle dostawałem takiego linka raz-dwa razy na miesiąc, odkąd trwa ten event dostaję 2-3 dziennie. :twisted:

Szczyt osiągnąl koleś, który kupił u mnie dirty Batters helm i wyżebrał +repa, a przez resztę dnia zasypywały mnie pytania od obcych ludzi, którzy pytali co to za gość i czy go znam, bo jest jakiś nerwowy.
Sprawdziłem i koleś próbował sprzedawać Scorching Flames Batters helm na podmiankę z tym moim wartym 1 rec. :evil: Magia Świąt normalnie.
Obrazek
s4rd3l

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupie / Sprzedam (TF2)