Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Problemy z połączeniem/Client timed out/Bezpieczne połączeni

Baza poradników dla graczy tworzona przez naszych forumowiczów.
Regulamin działu
W tym dziale zamieszczamy tylko gotowe poradniki.

Problemy z połączeniem/Client timed out/Bezpieczne połączeni

Postprzez banzaI » 10 lipca 2010, o 22:32

Witam!
Piszę ten poradnik w celu udostępnienia wam rozwiązań problemu z połączeniem. Taki objawia się między innymi kickami z gry (Client timed out, lub Bezpieczne połączenie z serwerami VAC nie powiodło się), problemem z craftem itemów czy zmianą broni (duże opóźnienia i konieczny kilkakrotny resp). Bardzo mi to przeszkadzało, pisałem parę topiców na forum, wertowałem inne pomoce, pisałem do Valve (teraz musiałbym odpisywać w każdym takim topicu więc lepiej zrobić jeden "zbiorczy" poradnik). Takie problemy można rozwiązać na kilka sposobów - podam wam tylko te najlepsze. Co ciekawe - największe problemy tego typu zanotowano na jednordzeniowych procesorach, szczególnie marki AMD
Zaczynajcie od 1 - jeśli się nie powiedzie do 2 itd.

1) Rozwiązanie przy użyciu fixa - Tego fixa zaprojektował jeden z użytkowników forum Steam i zarazem gracz TF2
Tak wygląda ten fix:
Kod: Zaznacz cały
start /ABOVENORMAL steam.exe
exit

Wklejamy to do notatnika i zapisujemy z końcówką .cmd

2. Rozwiązanie przy pomocy komendy startowej - polecane przez Valve, polega na użyciu "zapasowego" połączenia w celu utrzymania łączności TCP.
Tworzymy ikonkę steama na pulpicie, w polu "Element docelowy" , po cudzysłowiu spacja i wpisujemy -tcp. U mnie wygląda to tak:
"D:\Program Files\Steam\steam.exe" -tcp

3. Usunięcie pliku clientregistry.blob, odznaczenie opcji steam cloud w TF2, wyłączenie friend na czas gry - tutaj zebrałem "pomniejsze porady"
a) usuwanie clientregistry.blob - ten plik odpowiada m.in za nasze passy, cache, historię softów steama, dane w grach (ip, favorites itd.). Plik ten znajduję się w głównym katalogu steam (tam gdzie jest steam.exe). PRZED USUNIĘCIEM WYŁĄCZAMY STEAM. Po włączeniu steam powinien nam się zaaktualizować.
b) odznaczanie steam overlay - to po prostu dostęp do Steam Community w czasie gry, poprzez tzw. Steam Overlay
c) wyłączenie friends - minus jest taki, że nie można czatować, ale chyba gra jest najważniejsza ;)

4. Skonfigurować router
- na tym się kompletnie nie znam, bo mam modem. Wiem tylko, że takie rozwiązanie proponuje Valve i trzeba odblokować firewall.
Użyjcie też tego testu: http://www.speedguide.net/analyzer.php - pomoże wam ustalić co jest być może nie tak z waszym łączem.
Tutaj macie potrzebne porty które muszą być odblokowane:
https://support.steampowered.com/kb_art ... -GLVN-8711

5. ...Czekać

a) Mamy przykład po dużych apdejtach - np teraz, gdzie każdy musi mieć acziwa i nową rekawicę, serwery nie wytrzymują i cofają acziwy czy wyrzucają z serwa - w takich wypadkach trzeba poprostu czekać aż wszyscy zdobędą te cudeńka i gorączka minie (zwykle 1-2 dni).

Życzę powodzenia w rozwiązywaniu problemów i do zobaczenia na serwerze!

Parę słów od autora:
Od początku grania w TF2 mam jakieś problemy. Cenzura, ping, fps, craft czy to. Gdyby ta gra nie była tego warta, napewno nie grzebałbym się tyle przy niej. Naprawdę warto kupić/robić tyle rzeczy dla tego TF, bo to świetna gra jest :mrgreen:
Chciałbym aby mój poradnik został przyklejony (napisany jest, myślę, schludnie i rzeczowo) a może on pomóc wielu osobom, bo dużo osób ma ten problem (jeden poradnik już napisałem i się sprawdza) i naprawdę przeszkadza on w grze.
Jeśli macie jakieś sugestie, lub pomysły, ewentualnie chcecie mi nawtykać to pisać na steam (często, gibek530), lub na pw (rzadziej) a ja pociągnę za odpowiednie "sznurki", otworzę temat i poprawię co trzeba.
Ten poradnik może wydawać się banalny, ale ja tam miałem spore problemy ze znalezieniem tego fixa ;o

Pozdrawiam Watch your six aka banzaI
Ostatnio edytowano 22 stycznia 2011, o 12:27 przez banzaI, łącznie edytowano 5 razy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
banzaI

Re: Problemy z połączeniem/Client timed out/Bezpieczne połąc

Postprzez Mariano » 11 lipca 2010, o 03:09

banzaI napisał(a):odznaczanie steam cloud - steam cloud to system który umożliwia funkcje steam w grze (shift+tab) - odznaczamy to w

Chyba kpisz... Steam Cloud odpowiada co trzymanie ustawień gry na serwerach steam. Funkcja o której piszesz, to po prostu dostęp do Steam Community w czasie gry, poprzez tzw. Steam Overlay. Pomyliłeś nazwy funkcji.
Mariano
Darczyńca

Postprzez banzaI » 11 lipca 2010, o 11:20

Mój błąd, już poprawiłem i dzięki za poprawkę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
banzaI

Postprzez hINDUs » 11 lipca 2010, o 13:06

linki do rapida i hotfile zepsute
po co linkować skoro ten plik ma 2 linijki tekstu
Obrazek Obrazek
Ukryty tekst:
hINDUs
Przybysz z innej planety