Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Poprawianie błędów ort. przez moderatorów?!

Dyskusje na temat pracy moderatorów - pochwały i narzekania :)

Poprawianie błędów ort. przez moderatorów?!

Postprzez Fevbrain » 26 września 2008, o 23:30

Zdarzyło mi się ostatnio pisząc posta, popełnić błąd ortograficzny. I co zauważyłem po paru godzinach? Został on poprawiony (i pogrubiony) przez któregoś z moderatorów! Czuje się urażony! Czemu ktokolwiek ingeruje w treść mojego posta, poprawiając jakiś głupi błąd? Wiem że to błaha sprawa ale krwa mać z jakiej racji ktoś edytuje mój post (i jeszcze na domiar złego nie wiadomo kto). W regulaminie nic o tym nie ma.

@"ktoś kto edytował mój post"
jeżeli poczułeś się lepszy lub podwyższyłeś swoje ego poprawiając mój post to gratuluję Ci.

:<
Obrazek
Fevbrain

Re: Poprawianie błędów ort. przez moderatorów?!

Postprzez rav » 26 września 2008, o 23:59

... dlaczego ? bo na tym między innymi polega praca moderatora/administratora forum ... a jak masz z tym problemy to zainstaluj firefoxa, albo użyj słownika, jak widzisz robota którą zrobił moderator przyniosła efekty w postaci twojej bulwersacji, co jest związane z zauważeniem błędu który zrobiłeś i jak sądzę zapamiętaniem poprawnej pisowni ;) zatem zamiast najeżdżać na moderacje powinieneś podziękować osobie która zwróciła Ci uwagę.

Btw. w końcu na forum robi się porządek. gj. mod team
Obrazek
rav

Postprzez Master PL » 26 września 2008, o 23:59

Mozliwe ze to ja - pytasz dlaczego ? bo oczy bola od bledow ortograficznych - po to sa podkreslane, zeby ludzie je zapamietali - dlaczego nie pisze ze to ja poprawilem blad ? zeby nie bylo offtopa, nie musze takze nabijac dodatkowych postow. Generalnie za bledy ortograficzne moga leciec warny. Ja tego nie robie poki co i daje szanse, by ktos sie poprawil i zapamietal swoje bledy. Zauwaz tez, ze literowki nie sa poprawiane i nie zalezy nikomu zeby czepiac sie szczegolow, ale niektore bledy po prostu raza i cala tresc posta schodzi na dalszy plan, bo juz do takiej osoby traci sie szacunek. Jestes w Polsce na polskim forum - pisz po polsku. Masz tak wspaniale urzadzenia, ktore poprawiaje Twe bledy jak word czy przegladarka ff. Jesli jestes leniwy to Twoja sprawa, wtedy ja bede poprawial bledy. Jesli czujesz sie tym porzywdzony nie ma problemu post zostawie tak jak jest, wysle Ci pw, w ktorym dam uzasadnienie warna. Po 3 takich postach dostaniesz bana i bedziesz mogl tu zawitac pod innym nickiem. Forum jest dla ludzi, ale nie mysl tylko o sobie. Bo sa rowniez ludzie, ktorym bledy przeszkadzaja i niejednokrotnie powstawaly offtopy, by jedynie pokazac jaki ktos jest leniwy.

Dodam jeszcze ze gdy mowie innym ze zrobili blad, sami edytuja swojego posta i jakos nie narzekaja. Szkoda tez, ze nie pomyslales ze ktos poprawia Ci bledy dla Twojego dobra.....
No shit, Sherlock!
Master PL
Administracja Pickupów

Postprzez kon » 27 września 2008, o 00:01

Piszę poprawnie po polsku.

... dlaczego ? bo na tym między innymi polega praca moderatora/administratora forum ... a jak masz z tym problemy

PO WIELOKROPKU PISZE SIĘ Z WIELKIEJ LITERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio edytowano 27 września 2008, o 00:02 przez kon, łącznie edytowano 1 raz
kon

Postprzez adriano66 » 27 września 2008, o 00:02

Sorry, ale o co w ogóle Ci się rozchodzi ? Że ktoś poprawił Twój błąd żeby nie walił po oczach innym użyszkodnikom ? Funkcja moderatorów polega chyba na dbaniu o zawartość forum m.in o język, a poprawiane są i tak (niestety) tylko te najbardziej rzucające się w oczy "babole", powinieneś raczej podziękować za darmową lekcję :)
pozdrawiam :)
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez rav » 27 września 2008, o 00:14

kon napisał(a):A po co mi (?) Crysis ? Jedyne co w tym dobre to grafika . . . Mi chodzi JEDYNIE o to żeby mi Team Fortress 2 chodziło na ladnych detalach , normalnie roździelczości i Odpowiednich Fps'ach (czyt. +40-50 ciągle) . . . sfeter, po twoich postach wydaje mi sie ze chcesz, zeby plynnie ci chodzil ...

kon napisał(a):PO WIELOKROPKU PISZE SIĘ Z WIELKIEJ LITERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak się mamy czepiać...

Poprawiając innych zacznij od siebie... Długo szukać nie musiałem.
Obrazek
rav

Postprzez kon » 27 września 2008, o 00:19

rav napisał(a):
kon napisał(a):A po co mi (?) Crysis ? Jedyne co w tym dobre to grafika . . . Mi chodzi JEDYNIE o to żeby mi Team Fortress 2 chodziło na ladnych detalach , normalnie roździelczości i Odpowiednich Fps'ach (czyt. +40-50 ciągle) . . . sfeter, po twoich postach wydaje mi sie ze chcesz, zeby plynnie ci chodzil ...

kon napisał(a):PO WIELOKROPKU PISZE SIĘ Z WIELKIEJ LITERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak się mamy czepiać...

fail. to co pogrubiles to byl cytat z wypowiedzi sfetera. LOLOLOL

.. i ja nie napisalem w swoim sigu ze pisze poprawnie po polsku :D:D::::DD::D
kon

Postprzez Payne » 27 września 2008, o 00:26

o jeju!
Obrazek
Payne

Postprzez Hasiula » 27 września 2008, o 00:27

Fevbrain napisał(a):Zdarzyło mi się ostatnio pisząc posta, popełnić błąd ortograficzny. I co zauważyłem po paru godzinach? Został on poprawiony (i pogrubiony) przez któregoś z moderatorów! Czuje się urażony! Czemu ktokolwiek ingeruje w treść mojego posta, poprawiając jakiś głupi błąd? Wiem że to błaha sprawa ale krwa mać z jakiej racji ktoś edytuje mój post (i jeszcze na domiar złego nie wiadomo kto). W regulaminie nic o tym nie ma.

Nie rozumiem czemu się czepiasz... Chwała im za to że chce im się poprawiać Twoje, moje czy kogokolwiek błędy.
Wolę czytać posty w których byki nie walą po oczach :P
Pozdrawiam.

Payne +1 :************
Wake up / Przebódź się(trzeba się na to otworzyć)
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96 ... re=related
Hasiula

Postprzez rav » 27 września 2008, o 00:41

kon napisał(a):
rav napisał(a):

Jak się mamy czepiać...

fail. to co pogrubiles to byl cytat z wypowiedzi sfetera. LOLOLOL

.. i ja nie napisalem w swoim sigu ze pisze poprawnie po polsku :D:D::::DD::D

Hehe racja, teraz zobaczyłem jak przeczytałem cały ;) zatem zwracam honor szukać dalej mi się nie chce bo nie o to tutaj chodzi, a nawet w dalszej części napisanej już przez Ciebie znalazłoby się coś czego czepić się można jak ty to zrobiłeś. Nie pisałeś w sygnaturze to fakt, ja napisałem i dalej tak uważam. Nie wydaje mi się,że błąd taki jak nie napisanie dużej litery po wielokropku, jest błędem tak poważnym, wg. mnie jest to coś w stylu literówek których można się czepiać w postach każdego użytkownika, i dlatego mamy uważać, że 99% forumowiczów nie potrafi pisać poprawnie po polsku ? nie wydaje mi się. Mowa w temacie była o bykach jakich wiele, można znaleźć na twoim sigu, więc nie ma się co czepiać literówek itd. bo nie o to w tym chodzi imo :mrgreen:
Obrazek
rav

Postprzez HoFFi » 27 września 2008, o 09:04

Nie lepiej zedytować post i poprawić , wygrubić i napisać EDIT by (...) .
Obrazek
Obrazek
Stop nabijaczom postów. Pisz poprawnie ...
HoFFi

Postprzez BOMBel » 27 września 2008, o 09:34

Moze zatrudnimy na forum poloniste? Dopiski w stylu "popracuj nad interpunkcja".
Fevbrain, a wlasnie w szkole jak przedszkolanka/nauczycielka/profesor czytaja twoje wypracowania i dekoruja tymi swoimi czerwonymi pismami, to nie wpadasz w szal?
Forum jest dla ludzi - dlatego wypada pisac po polsku. W internecie przyjelo sie pisanie bez polskich znakow, ale na Boga, nie bez polskiej ortografii!
BOMBel

Postprzez Master PL » 27 września 2008, o 09:39

HoFFi napisał(a):Nie lepiej zedytować post i poprawić , wygrubić i napisać EDIT by (...) .

Chyba nie, bo szczerze mowiac to podkreslenie czy pogrubienie poprawionego bledu, bedzie widoczne dla autora posta. Jesli napisze kto edytowal, ludzie moga zwracac na to uwage, a nie o to przeciez chodzi. Poza tym z tego co wiem to tylko ja podkreslam bledy, wiec poki co latwo o autora.
No shit, Sherlock!
Master PL
Administracja Pickupów

Postprzez olbor » 27 września 2008, o 09:47

Pogrubianie tak, to dobry pomysł. Przecież ci nie poprawił błędu a to już by było coś. A zreszta widze ze u niektorych uzytkownikow zaczyna to wygladac jak polowanie na czarownice. Czepiaja sie ze ktos nie pisze polskich znakow albo raz na jakis czas napisze nie z przymiotnikiem razem (bo ma nieczula klawiature i spacji nie wcisnal)
"Im mniej zręczności i siły wymaga praca ręczna, tzn. im bardziej rozwija się nowoczesny przemysł, tym bardziej pracę mężczyzn wypiera praca kobiet" Manifest Komunistyczny, Karol Marks i Fryderyk Engels
http://www.youtube.com/watch?v=dEyj4tsAeQ0
[img]http://tf-2.fr/ach.php?a=FF@%20NoOb&b=Zablokuj%20gracza%20uzywajac%20buga%20z%20teleportem&c=u&e=509&f=1[/img
olbor

Postprzez Fevbrain » 27 września 2008, o 12:15

Moim skromnym zdaniem to forum ma jakieś zboczenie na punkcie błędów, rozumiem że mogą one denerwować, zniesmaczać itd. itp., ale to co się tu wyprawia to lekka przesada. Popełniać błędy to rzecz ludzka i jak najbardziej codzienna. Z drugiej strony dobrze że forum dba o takie rzeczy, świadczy to jak najbardziej pozytywnie o poziomie, jaki ono prezentuje. Ogólnie dzięki za podzielenie się swoimi odczuciami na ten temat. Na koniec dodam że zakładając ten temat nie miałem zamiaru prowadzić dochodzenia czy oskarżać kogokolwiek, mam tylko skromną nadzieję że minimalnie wpłynąłem na ogólny obraz sytuacji i kto będzie chciał, wyciągnie odpowiednie wnioski.

Pozdrawiam.

Ps. Jak widać z moderatorów przechodzi to powoli na użytkowników ;) ;) ;) ( viewtopic.php?f=6&t=864&hilit= @Chojny ).
Obrazek
Fevbrain

Następna strona

Powrót do Moderatorzy