Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Kod Blędu:-118 Problem z SteamCommunity

Jeśli masz jakiś problem ze STEAM, to w tym dziale możesz uzyskać pomoc.
Regulamin działu
Masz problem ze steam? Chętnie pomożemy jeżeli podasz specyfikację swojego sprzętu w innym wypadku pomocy nie otrzymasz, nie jesteśmy wróżkami.
1. W nazwie tematu podaj w czym masz problem - tematy nazwane "Problem" lub "Pomocy" będą usuwane
2. Dokładnie opisz na czym polega Twój problem i podaj specyfikację komputera - nikt nie będzie zgadywał dlaczego coś Ci się psuje skoro masz komputer z drewna
3. Załącz otrzymywane komunikaty w postaci zdjęcia lud przepisz komunikaty błędów, napisanie "Otrzymuję błąd, czy coś..." NIC nam nie mówi

Kod Blędu:-118 Problem z SteamCommunity

Postprzez RealAdventure » 26 kwietnia 2014, o 18:24

Witam
Tak jak napisalem w temacie mam problem z bledem / kod błedu: -118 #cef_error_header-118 i objawia sie on tym tak ze nie moge skorzystac w steamie z zakladek Sklep, biblioteka, spolecznosc, Taki sam efekt mam w grze Dota2 czy TF2. Gry dzialaja, moge grac normalnie tak jak w inne jednakze brak dostepu np do zakladaki bohaterowie jest troche utrudniajacy dla poczatkujacego gracza. Dodatkowo co ciekawe w zadne sposob nie moge wejsc na strone steamcommunity czy steampowered. Wyslalem juz do supporta informacje ale narazie bez odpowiedzi. Zanim napisalem post na tym forum oczywiscie sprawdzilem BogaGoogla ale jego pomoce byly nieskuteczne. Ponizej rozpisze wszelkie dzialania ktore podjalem z negatywnym skutkiem:

- reinstalacja steam wlacznie z czyszczeniem rejestry przez ccleaner oraz recznie
- deinstalacja comodo lacznie z dodawaniem w nim wyjatkow dla sandbox oraz antywir
- sprawdzanie zapory windows(podstawowej i rozszerzonej)
- zmiana w lan settings na unchecked(odznaczone) wszystkich ustawien proxy
- uruchamianie przez prawa administratorskie glownego steam.exe
- kasowanie przeroznych plikow w katalogu steam z koncowkami dll oraz kasowanie calej zawartosci oprocz glownego pliku steam.exe
- przeszukiwalem tez tematy na forum oczywiscie ale nie znalazlem rozwiazania
Na ten moment wiecej nie pamietam co tam jeszcze dzialalem. Dla ulatawienia podam ze mam windows vista i nie posiadam karty nVidia tylko radeon(pisze bo wiem ze z tamtymi kartami jest jakis problem). Rozumiem ze cos blokuje dostep do steam ale sam juz nie wiem co. Z gory dziekuje za odpowiedz.
RealAdventure

Re: Kod Blędu:-118 Problem z SteamCommunity

Postprzez hINDUs » 26 kwietnia 2014, o 19:15

jakie masz wersje: windows, ie, jaki soft antywir/firewall itp, przeglądarek www
czy możesz wejść spod przeglądarki www na http://store.steampowered.com/
czy działa ci ta strona pod google chrome, ie?
Obrazek Obrazek
Ukryty tekst:
hINDUs
Przybysz z innej planety

Postprzez RealAdventure » 26 kwietnia 2014, o 20:01

hINDUs napisał(a):jakie masz wersje: windows, ie, jaki soft antywir/firewall itp, przeglądarek www
czy możesz wejść spod przeglądarki www na http://store.steampowered.com/
czy działa ci ta strona pod google chrome, ie?

1) Wersja Windows Vista x64
2) Mozzilla na domyslnym ustawieniu przegladarki jednakze sprawdzalem tez na Internet Explorer
3) Korzystam z Comodo. Sprawdzalem dwie wersje.. W pierwszej dodalem wszelkie wyjatki od antivir do sandbox dla steam oraz druga wersja..odinstalowalem comodo pozniej steam i w obu przypadkach jest dupa...
4) Niestety czescia problemu jest brak mozliwosci wejscia na strone http://store.steampowered.com/ Nie dziala pod zadna przegladarka.

Z tego co pameitam jeszcze jakis tydzien moze 2 tygodnie temu wszystko dzialalo. Tak jak napisalem cos blokuje gdzies..cholera wie gdzie i na ten moment skonczyly mi sie pomysly..
RealAdventure

Postprzez hINDUs » 26 kwietnia 2014, o 21:07

ustaw sobie DNS od googla, 8.8.8.8 i 8.8.4.4
zajrzyj do pliku c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
jakby były tam dziwne wpisy dot steam to usuń je, lub skorzystaj z http://support.microsoft.com/kb/972034
Obrazek Obrazek
Ukryty tekst:
hINDUs
Przybysz z innej planety

Postprzez RealAdventure » 26 kwietnia 2014, o 22:05

hINDUs napisał(a):ustaw sobie DNS od googla, 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Jak mozesz rozwinac ta informacje bede wdzieczny, gdyz nie dokonca rozumiem gdzie mam to wpisac. Czy aby ci chodzi o wpisanie dodatkowych paramterow do pliku Host? (oczywiscie w miedzy czasie szukam na google rozwiazania tego zdania ale jakbys mogl/mogla odpisac bede wdzieczn

hINDUs napisał(a):zajrzyj do pliku c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
jakby były tam dziwne wpisy dot steam to usuń je, lub skorzystaj z http://support.microsoft.com/kb/972034

Sprawdzalem juz host. Z tego ci widze wyglada standardowo

# Copyright (c) 1993-2006 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

127.0.0.1 localhost
::1 localhost

Przekopiowalem nowy tekst ze strony microsoft ale narazie nie ma rezultatu pozytywnego

Moze potrzebujesz ode mnie jakies dodatkowe inforamcje??
RealAdventure

Postprzez RealAdventure » 27 kwietnia 2014, o 11:34

Nie wiem jakim cudem ale steam powrocil do normy. tak czy siak bede kordynowal temat tego bledu bo z tego co widze ludzie maja problem z tym jesli odnajde jakies konkretne informacje na temat rozwiazania go dam od razu znac.
RealAdventure

Powrót do Steam - Problemy