Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Slowniczek skrótów/nazw

Forum ogólne o Team Fortress 2.
Regulamin działu
Pamiętaj, by sprawdzić, czy odpowiedzi na Twoje pytanie nie ma w dziale z poradnikami lub na Team Fortress Wiki

Slowniczek skrótów/nazw

Postprzez Plixes » 24 listopada 2007, o 19:58

Mógłby ktoś opublikować w tym temacie tłumaczenie niektórych skrótów i nazw?

Byłbym bardzo wdzięczny.
Ostatnio edytowano 8 stycznia 2008, o 22:58 przez Plixes, łącznie edytowano 1 raz
Plixes

Postprzez torm » 25 listopada 2007, o 01:24

:idea: BH (TFC)
Bunny Hop - technika dzięki której można poruszać się postacią dużo szybciej niż prędkość dla tej postaci domyślna. Opiera się ona na łączeniu strafe'owania (uzywania klawiszy strafe do poruszania) i skoków. Użycie tej techniki zostało ograniczone w TF2.

:idea: Conc (TFC)
Concussion Grenade - granat ogłuszający w TFC. Ogłuszał i odrzucał postaci które znalazły się w zasięgu rażenia. Szybko odkryto, że odrzut można wykorzystać do dalekich skoków jako, że sama eksplozja nie powodowała obrażeń. Technika początkowo uznana za cheat, zyskała dużą popularność. Przyjęło się iż "to conc" oznacza skakanie na granacie "i've conc'ed there three times mate !" Patrz też -> HH

:idea: CP - Capture Point / Controll Point (TFC,TF2)
punkt kontrolny, miejsce na mapie, które należy opanować by wygrać rundę. Takich miejsc jest kilka (3-5) i należy je zdobywać w określonej kolejności. By zdobyć CP należy stać w jego pobliżu przez kilka sekund, aż widoczny na dole ekrany pasek zapełni kwadracik symbolizujący dany CP. Im więcej osób z Twojej drużyny stoi blisko CP tym szybciej go przejmiecie. Przejmowanie nie jest możliwe jeśli choćby jeden z graczy przeciwnej drużyny jest również w pobliżu CP.

:idea: CW (TFC,TF2)
Clan War - wojna klanowa. Potyczka dwóch klanów ( zespołów ), tocząca się według ustalonych zasad ( ilość graczy, kolejność map, czas ).

:idea: ENG (TFC,TF2)
Engineer - Inżynier, klasa postaci

:idea: HH (TFC,TF2)
Hand Held (TFC)- technika skakania przy użyciu Concussion Grenades. Jak sama nazwa wskazuje technika ta polegała na skakaniu na granacie bez jego wyrzucania z ręki. Wymagała idealnego zgrania skoku i czasu eksplozji granatu, ale dawała nalepsze rezultaty.

:idea: HS (TFC,TF2)
Head Shot - strzał prosto w głowę

:idea: HWG (TFC,TF2)
Heavy Weapons Guy - Grubasek :), klasa postaci

:idea: SLD (TFC,TF2)
Soldier - Żołnierz, klasa postaci

:idea: UC, Uber (TF2)
Ubercharge - chwilowa nieśmiertelność. Medyk dysponuje możliwością uruchomienia Ubercharge w momencie kiedy urządzenie generujące strumień leczący ( HiperApteczka ? :) ) jest naładowane. Ładowanie następuje podczas leczenia - im więcej leczysz tym szybciej się "naładujesz" i będziesz mógł włączyć UberCharge
Ostatnio edytowano 25 listopada 2007, o 12:16 przez torm, łącznie edytowano 2 razy
torm
Darczyńca

Postprzez Plixes » 25 listopada 2007, o 11:24

Dokładnie o to mnie chodzi @torm.

Jeszcze te dwie nazwy: BH i concow (Znalazłem to w temacie o TF2)
BH - to będzie z pewnością bunny hop, ale conc? Granaty w TFC?
Plixes

Postprzez torm » 25 listopada 2007, o 11:54

uzupełnione :)
torm
Darczyńca

Postprzez Plixes » 25 listopada 2007, o 20:31

Ritalin - Można się dowiedzieć co oznacza te słowo? Znalazłem to przy opisie Scout'a w postaciach do TF2.
Plixes

Postprzez torm » 26 listopada 2007, o 00:27

zdaje się, że to taki dowcip ;) Ritalin to lek, silny stymulant.
torm
Darczyńca

Re: Slowniczek skrótów/nazw

Postprzez theonelastpyro » 25 grudnia 2007, o 21:29

Dobra robota ;)
theonelastpyro

Postprzez NebooX » 14 stycznia 2008, o 17:03

:idea: SG
Sentry Gun - działko strażnicze Inżyniera.

:idea: tele, tp
Teleport - teleporter budowany przez Inżynierów

:idea: intel
Intelligence - teczka z dokumentami na mapach typu ctf

Na ten moment tylko tyle mi przyszło do głowy.
Jeszcze tylko moje zapytanie - nie sprecyzowałeś swojej prośby, chcesz się rówież dowiedzieć jak brzmią skróty w porozumiewaniu się (np. brb, gg, gs itp.) czy interesuje Cię tylo nazewnictwo zjawisk w grze (nie podałeś także w której)?

Pozdrawiam
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy"
NebooX

Postprzez _KaszpiR_ » 2 lutego 2008, o 11:43

http://hlds.pl/Skroty co do inncyh skrótów w grach czy na ircu.
Obrazek
_KaszpiR_

Postprzez Master PL » 14 lutego 2008, o 20:11

A ja podam przyklad strejfowania na mapie casbah z tfc1 :) koles wymiata - ja takiej predkosci nie osiagnalem choc tez biegalem szybciej niz inni ;] http://youtube.com/watch?v=J5BreDI8bDU
No shit, Sherlock!
Master PL
Administracja Pickupów

Postprzez kcr » 2 czerwca 2008, o 18:48

Master PL napisał(a):A ja podam przyklad strejfowania na mapie casbah z tfc1 :) koles wymiata - ja takiej predkosci nie osiagnalem choc tez biegalem szybciej niz inni ;] http://youtube.com/watch?v=J5BreDI8bDU

Hmm, nie chce robic kolejnego offtopica, ale czym tu sie ekscytowac ? Zwykly strafe-jumping, nawet nie bh, i masz racje takiej predkosci nie osiagales, bo to patch sprzed kilku lat, ale najwyrazniej Ty nadal twierdzisz, ze to ta sama wersja, co juz przestalo byc smieszne.
kcr

Postprzez Master PL » 2 czerwca 2008, o 21:44

sprawdz date napisanie tego postu to po pierwsze - po drugie to moja pomylka byla taka ze gralem wczesniej niz podalem na poczatku ( ok. 4-5 lat temu ) stad ta cala niescislosc wyszla ( moja matematyka ), ale jak sam chciales temat zamknalem - teraz raptem sie obudziles, ze 3 miesiace wczesniej napisalem post o strejfowaniu - wlasnie po to odswiezales ten temat, zeby wytknac swoja racje ? pomylilem daty i tyle - to co pisales wczesniej jest prawda, ale jaki to ma teraz sens ? :I
No shit, Sherlock!
Master PL
Administracja Pickupów

Postprzez kcr » 2 czerwca 2008, o 22:11

Sorry, nie zwrocilem uwagi na date postu, co nie zmienia faktu, ze 4-5 lat temu, czyli w 2003-2004 roku bylo juz dawno po patchu, ktory to blokowal. Nadal dalo sie biegac szybciej (niz bez skakania) uzywajac bh, ale bh nie strafe-jumping, a ta opcja z rozpedzaniem sie na granatach/rakietach etc juz dawno nie dzialala, bo przy dotkieciu ziemi zwalnialo sie do zera.
kcr

Postprzez Master PL » 2 czerwca 2008, o 22:49

Pewnie masz racje - ja niczego nie mowie, ze tak bylo na 100% i gralem jakies oficjalne mecze czy cos - gralem sobie dla zabawy bo gra mi sie podobala i lubie ja do dzis - byc moze to byly jakies patche, a moze jeszcze cos innego - nie wiem - w kazdym razie temat uwazam za zakonczony ;] pozdrawiam
No shit, Sherlock!
Master PL
Administracja Pickupów

Postprzez cordonjack » 2 czerwca 2008, o 23:11

a co to znaczy FFA ?
bo ja nie mam pojęcia :evil:
They told me: "son, you are special"...
Probably they were right ...
cordonjack

Następna strona

Powrót do Ogólnie o Team Fortress 2