Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Medieval 4v4 Fun Cup #3

Sprawy związane z grą ligową
Regulamin działu
W tym dziale starajcie się pisać tylko w sprawach ligowych.

Re: Medieval 4v4 Fun Cup #3

Postprzez JaCuS » 18 stycznia 2014, o 21:46

Zaprawdę powiadam...
Jedyny sensowy sposób na rozwiązanie tej beznadziejnej sytuacji to zamiana przeciwników.
np: Przescieradła vs mpmf - Żal team vs UberUltra itp. itd.
JaCuS

Postprzez adriano66 » 18 stycznia 2014, o 22:06

Problem w tym ze to nie te mecze, wątpię tez ze się w ogóle odbędą biorąc pod uwagę zapal do grania i fakt, że nadal się nie odbyły pomimo wydłużenie terminu, a które i tak okazało się bezcelowe.

Całość uważam za jeden wielki niewypał i burdel, który mam nieprzyjemność sprzątać wysłuchując żali na steam, ircu i na forum od godziny 16, i uważam, że jedynym słusznym rozwiązaniem powinno być anulowanie całego turnieju, nikt na pewno nie powinien dostać nic z puli nagród, jaka by ona nie była, bo chyba nikomu z pierwszej rundy rozgrywek się one nie należą, ja w każdym razie na miejscu sponsora tak bym zrobił.

Miało być niezobowiązująco, szybko i przyjemnie, ale jak zawsze pojawiają się krzykacze robiący burzę w szklance wody. Pojawia się problem, informacje o nim dostajesz po fakcie i teraz decyduj czy z powodu błędu w konfiguracji mapy masz dalej przepuścić drużynę która mecz wygrała czy może kazać rozegrać mecz ponownie. Co w przypadku gdy drużyny nie rozegrały meczu ponownie - wyrzucić obie, losować która przejdzie dalej, a może przepuścić drużynę która pomimo braku sprzeciwów z obu strona przy rozpoczęciu gry, grę wygrała? Może przepuścić tę która przegrała pierwszy mecz z błędną konfiguracją?

Cokolwiek nie zrobisz druga drużyna będzie miała z tym problem. Dlaczego mam utrudniać życie pozostałym drużynom, które rozgrywają swoje mecze bez problemu? (Co w tym wypadku akurat jest fenomenem)

Co w przypadku gdy gracze nie potrafią zachować się wobec siebie fair? Zamiast w spokoju się dogadać nie odpowiadają na swoje wiadomości, ignorują przeciwników licząc, że przejdą grę dalej bez rozgrywania meczu, posiadają jakiegoś "haka" na przeciwników i dyktują im warunki gry? Znowu wyrzucić obie? Która ma przejść dalej?

Jedyne co mogę zrobić w tej chwili to zaproponować zakończenie tego pseudo turnieju w tym miejscu, ponieważ nie spodziewam się niestety, że dalej będzie z górki i wszyscy ładnie rozegrają swoje mecze tak jak powinni, bez żadnych "spin", szantaży czy znieważania przeciwników.
Żadne rozwiązanie nie będzie dobre, za każde będę posądzony o stronniczość co już dzisiaj przerabiałem kilkukrotnie, jeżeli ktokolwiek chce zagrać podobny turniej to po zorganizowaniu bardzo restrykcyjnego regulaminu możemy zorganizować coś podobnego, podobnego w sensie konkurencji, za kilka tygodni.
Nie chcę żeby żadna z drużyn z którą nie było problemów poczuła się pokrzywdzona, ale są one niestety chyba w mniejszości, część odpadła w przedbiegach, ale to będzie chyba najlepsze wyjście i zaoszczędzimy sobie dalszej bezcelowej dyskusji o to czyja racja jest "czyjsza"

Przepraszam

Btw Za podsyłanie "czyichś" postów od tej pory będę rozdawał bany. Za wpieprzanie się niezwiązanych z tematem, stronniczych osób też.
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez JaCuS » 18 stycznia 2014, o 22:21

Ukryty tekst:
JaCuS

Postprzez wonderT » 18 stycznia 2014, o 22:25

Juz dawno ci mors pisalem na steamie, ze ten turniej to fail i powinniscie go anulowac a organizacja powinien zajac sie ktos ogarniety.
Po 2. dziwnym trafem kolejny problem jest zwiazany z druzyna Mikkiego/kitkata.

W naszym przypadku po 15 minutach gry byl remis 4:4 i mors kazal nam zagrac dogrywke. Przez 1,5 GODZINY probowalem kontaktowac sie z liderem ich teamu KitKatem zeby rozegrac dogrywke jednak ten mimo ze byl caly czas online ignorowal mnie nic do mnie nie piszac(tutaj stracilem pierwsze 30 minut). Mors twierdzil ze Alex rozmawia z przeciwnikami aby weszli na server i z nami zagrali. Pisalem do Alexa, ze nalezy nam sie po tak dlugim czasie walkower, poniewaz to nie nasza wina ze przeciwnicy nie chca rozegrac dogrywki. Przez ten dluzszy czas Alex mnie ignorowal, w koncu jedyne co odpisal to poprosil o potwierdzenie czy moja druzyna nazywa sie 4krule (co sugerowalo, ze zamierza przyznac nam w/o - w tym momencie minela juz godzina od momentu ogloszenia dogrywki). Po kolejnych 30 minutach sprawdzam tabelke ligi a tam nasi oponenci w 2. rundzie z wynikiem 5:4 dla nich. Ocene pozostawiam reszcie (chociaz pewnie moj komentarz nie zostanie nawet zaakceptowany)
wonderT

Postprzez stihl1210 » 18 stycznia 2014, o 22:47

imho:

- zrobić black_listę na przyszłość, dla ludzi co failują, dodawać do black_listy. Później w razie problemów sprawdzać czy ktoś zamulił, nie grał albo zachowywał się infantylnie.
- 8 graczy na serwerze to 8 graczy. Próbowałem podejrzeć jak idzie drużynom przez informacje o grze, widziałem 9 osób. Później się dowiedziałem, że ktoś siedział na spectatorze jako 5 zawodnik i podglądał rozgrywkę. Od podglądania powinien być działający source_tv.
- sprecyzować godziny turnieju np. piątek - sobota do godziny 15:00 maksymalnie. Jeżeli drużyny się nie mogą dogadać, organizator podaje godzinę rozgrywki np. sobota 15:30. Jeżeli któraś drużyna nie pojawi się to walkover. W przypadku dalszych sporów - niech zadecyduje losowanie np. random.org przez organizatora (chociaż może być nepotyzm i symonia). Warto poprzeć jakimś join.me.
- więcej pokory od zawodników. Niech doświadczeni gracze pickupów nie udają pępków świata tylko postarają się dojść do konsensusu z "PUBAMI". Skoro w trybie medieval nie ma ograniczeń względem broni meele, to HWG vs. HWG zostało zrozumiane przez jednych jako vanilla, przez drugich jako "bierzemy KGB, steka i jedziemy". A przecież można było to rozsądnie dogadać i nie spinać się później na siebie.
- Nie wiem czy finałowa mapa to dobry wybór. Mapa jest bardzo długa, trudna. Zazwyczaj się jej po prostu "nie kończy". Polecam highwind. Krótka, sprawdzona, są wózki http://wiki.teamfortress.com/wiki/Highwind

Rozegrajcie turniej do końca ;) Wiem, że wielu osobom zależało na zagraniu.

MedievalFortress.png

stihl1210

Postprzez Hen666 » 18 stycznia 2014, o 23:00

Dawać ten turniej,tylko my jeszcze nie znamy odpowiedniej godziny kiedy zagramy.
Hen666

Postprzez Murkee » 18 stycznia 2014, o 23:03

Po raz 3 usunęliście post pablo, który tak na prawdę idealnie podsumował całą tą sytuację.

#Down
Niestety ale nie zgodzę się z Tobą. Gracze, którzy przez 2 tygodnie nie mogli sobie zorganizować czasu na jeden dzień oraz organizator, który specjalnie go im dokłada? No coś tu nie tak chyba. Powinno być tak jak napisał Stihl.
Druga sprawa to
wonderT napisał(a):Po 2. dziwnym trafem kolejny problem jest zwiazany z druzyna Mikkiego/kitkata.
Czy naprawdę sądzicie, że problemem są dwie inne drużyny, a nie drużyna Mikkiego/Kitkata?
Ostatnio edytowano 18 stycznia 2014, o 23:13 przez Murkee, łącznie edytowano 1 raz
Murkee

Postprzez adriano66 » 18 stycznia 2014, o 23:04

Raczej nie wniósł nic konstruktywnego do tematu. Ale proszę, http://awesomescreenshot.com/03b2836s17
adriano66

Postprzez misiagogo » 18 stycznia 2014, o 23:12

adriano66 napisałeś że my, prześcieradła, mamy rozegrać 2 mecze. Z Memento mori się nie udało dogadać więc sobie odpuściliśmy. Teraz przypadkiem w tabeli zauważyłam, że jednak dostaliśmy(?) się do drugiej rundy, a informacji na forum czy na priv brak (chyba, że przeoczyłam to info, jeśli tak to przepraszam). Mecz raczej z żalem raczej się dziś nie odbędzie bo chociażby dlatego, że dwóch z nich jest offline. Szkoda, że od nich nikt się z nami nie skontaktował bo to byłby sygnał, że coś się dzieje z nami w tabeli :mrgreen: .

Czy ewentualnie organizatorzy zgodzą się na dwóch merców? Wiecie, nie chcemy wylecieć za nieprzestrzeganie regulaminu ;)
Ewentualnie 3vs3 czy jest taka opcja?
Ostatnio edytowano 18 stycznia 2014, o 23:18 przez misiagogo, łącznie edytowano 3 razy
misiagogo

Postprzez Phroblem » 18 stycznia 2014, o 23:13

Ale wy ♥♥♥♥♥♥♥♥ xd
Prawda jest taka, ze ten cup jest slabo zorganizowany i tyle.
Jeżeli normalny cfg ze stopwatchem nie dziala na danej mapie to zajebiscie ciezko jest ja zastapic inna lub zmienic zasady.
Zapewne gdybysmy nie grali jako jedyni pierwszej mapy to wyniki bylyby do przewidzenia :D

A team batona serdecznie pozdrawiam srodkowym palcem

btw. morsu jak zlecasz dogrywke to jej dopilnuj, a nie wpisuj wygrana drugiemu teamowi "za zle zachowanie"
btw2. baton, jakby "blu zawsze wygrywa" bylo nie uzasadnione to byscie grali ta dogrywke, a nie na poczatku stackowali od razu blu ;]
Phroblem

Postprzez adriano66 » 18 stycznia 2014, o 23:19

Murkee napisał(a):Po raz 3 usunęliście post pablo, który tak na prawdę idealnie podsumował całą tą sytuację.

#Down
Niestety ale nie zgodzę się z Tobą. Gracze, którzy przez 2 tygodnie nie mogli sobie zorganizować czasu na jeden dzień oraz organizator, który specjalnie go im dokłada? No coś tu nie tak chyba. Powinno być tak jak napisał Stihl.
Druga sprawa to
wonderT napisał(a):Po 2. dziwnym trafem kolejny problem jest zwiazany z druzyna Mikkiego/kitkata.
Czy naprawdę sądzicie, że problemem są dwie inne drużyny, a nie drużyna Mikkiego/Kitkata?

W takim razie puchar już się skończył bo nikt nie podesłał wyników przed godziną 15

misiagogo napisał(a):adriano66 napisałeś że my, prześcieradła, mamy rozegrać 2 mecze. Z Memento mori się nie udało dogadać więc sobie odpuściliśmy. Teraz przypadkiem w tabeli zauważyłam, że jednak dostaliśmy(?) się do drugiej rundy, a informacji na forum czy na priv brak (chyba, że przeoczyłam to info, jeśli tak to przepraszam). Mecz raczej z żalem raczej się dziś nie odbędzie bo chociażby dlatego, że dwóch z nich jest offline. Szkoda, że od nich nikt się z nami nie skontaktował bo to byłby sygnał, że coś się dzieje z nami w tabeli :mrgreen: .

Czy ewentualnie organizatorzy zgodzą się na dwóch merców? Wiecie, nie chcemy wylecieć za nieprzestrzeganie regulaminu ;)

Alex jest organizatorem i wydaje mi się, że albo na którejś z poprzednich stron ktoś podsyłał jakieś czatlogi, albo alex rozmawiał z kimś od was z drużyny. Nie jestem ci w stanie powiedzieć. Proszę rozmawiajcie ze sobą w drużynach zanim zaczniecie pisać tutaj.

A post wyżej macie przykład zachowania graczy na serwerach.
adriano66

Postprzez Deadpool » 18 stycznia 2014, o 23:22

W takim razie puchar już się skończył bo nikt nie podesłał wyników przed godziną 15

My podesłaliśmy ;)
Deadpool

Postprzez stihl1210 » 18 stycznia 2014, o 23:24

Luźna propozycja: Jedna z drużyn stwarza problemy w dwóch meczach. Wyrzucić z turnieju za sprawianie kłopotów, wrzucić na black_listę, niech dalsze mecze idą wedle drzewka.

Nie chcę być stronniczy, ale uważam to za słuszne rozwiązanie;) Pogodzi każdą stronę poza tymi którzy failują

MedievalFortress.png

stihl1210

Postprzez Phroblem » 18 stycznia 2014, o 23:31

Zachowania mowisz?
Wole sie zachowywac jak debil niz zapowiadac cos i tego pozniej nie robic.
Najlepiej to mnie zbanuj bo przeciez to jest jedyna rzecz, ktora Ci wychodzi :D
Ostatnio edytowano 18 stycznia 2014, o 23:35 przez adriano66, łącznie edytowano 1 raz
Powód: done
Phroblem

Postprzez kropekk » 18 stycznia 2014, o 23:33

Ludzie, nie róbcie spiny, nasz team (HeadHeadDead) z teamem MaxPlay rozegraliśmy normalnie 2 rundą i juz jesteśmy umówieni na półfinały z następną drużyną.

btw. cup się nazywa chyba 'Fun' , nie myle się ?
kropekk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi, turnieje, puchary