Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Medieval 4v4 Fun Cup #3

Sprawy związane z grą ligową
Regulamin działu
W tym dziale starajcie się pisać tylko w sprawach ligowych.

Re: Medieval 4v4 Fun Cup #3

Postprzez adriano66 » 18 stycznia 2014, o 18:20

@ kotwq: macie czas do "wieczora" żeby rozegrać mecze 1 i 2 rundy

malpa112 napisał(a):Widze, że zasada Fair Play dla nie których jest nie zbyt znana.
Niestety gutteq nie byl obeznany z tematem bo nie widzial ze rozmowa miedzy mna a Deadpoolem się odbyła.

Rozmowa o godzinie 11.30 - 12.30
Obrazek

Sorry, trochę za późno, musicie sobie takie sprawy wyjaśniać w swojej drużynie, przykro mi ale pierwotny termin rozegranie 1 rundy to była godzina 15, później alex termin wydłużył by dać wszystkim więcej czasu na rozegranie meczu, w międzyczasie odbył się już też mecz drugiej rundy, wybacz.
Musicie niestety wziąć pod uwagę, że jest to coś nowego, nad czym dopiero pracujemy i mogą się momentami pojawiać jakieś zgrzyty, nie wywiązaliście się niestety z "umowy" jaką był termin rozegrania pierwszej rundy, więc musicie się pogodzić z tym, że zabrakło komunikacji w waszej drużynie i może jeszcze na linii alex - drużyny i skończyło się tak jak widać.
Planujemy organizować więcej niezobowiązujących minipucharów w przyszłości biorąc pod uwagę wszelkie wypływające do tej pory problemy, by obyło się bez nich w przyszłości.

Część drużyn jak widać nie potrafi się zorganizować mają na tę organizację ponad 2 tygodnie, termin rozgrywek został wyraźnie podany, a mimo to i tak część nie rozegrała nawet pierwszego meczu. Głównie dlatego turnieje mają być jak najkrótsze i jak najprostsze. Mamy kolejną nauczkę na przyszłość, by nikomu nie ufać i śrubować terminu tak mocno jak tylko się da, nie dając graczom żadnej swobody w kwestii organizacji :)
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez Kitkatek » 18 stycznia 2014, o 18:20

Teksty w stylu "zaczynajcie w blu to wygracie" są bardzo głupie i nieuzasadnione. W naszym przypadku było 4-4 do końca, więc szanse były bardzo wyrównane. W 15 minucie mieliśmy przejęte 2 punkty i resztki czasu na capowanie punktu C, brama się zamknęła, a my szybko scapowaliśmy A i B, po czym wbiliśmy na ostatni punkt i wygraliśmy. Gdyby obronili ten punkt przez ten czas który został, to wygraliby i nie byłoby tutaj żadnej spiny bo wiadomo, że chodzi o to, żeby oni wygrali. Dodatkowo nasi przeciwnicy wykazali się bardzo niską kulturą, rzucając niezbyt miłymi odzywkami.
V V V
Ukryty tekst:

Pozdrawiam

edit.
wonderT napisał(a):po 3.W naszym meczu sytuacja wygladala tak, ze nasi przeciwnicy atakowali jako 1. czyli mieli tak jakby gratisowe 1:0 na start.

Ale to głupie : |

Czyli, jeśli wy graliście w BLU jako 2, to mieliście gratisowe 1:1? x]
Kitkatek

Postprzez wonderT » 18 stycznia 2014, o 18:36

Nie chce mi sie tego tlumaczyc po raz 10, inteligetni zrozumieja za 1. razem tak jak to zrozumial mors.
Co do limitu czasowego, skoro minelo 15 minut to jest koniec a nie macie kolejne dodatkwoe 2-3 minuty (czyli 18 minut) bo to jest bez sensu, szczegolnie ze my bronilismy sie o wiele dluzej niz wy wczesniej.

Przykladowo w trybie 6v6 gra druzyna A z druzyna B, jest remis 4:4, druzyna A zdobyla pkt 4. i szykuje sie na przejecie ostatniego CP na mapie, w tym momencie mija ustawowe 30 minut i gra sie konczy, a nie nagle druzyna dostaje magiczne dodatkowe minuty zeby przejac sobie ostatni pkt i wygrac BO TAK.
wonderT

Postprzez wonderT » 18 stycznia 2014, o 18:40

W kazdym razie dla mnie zasady tej 1. mapy sa kompletnie bez sensu jezeli nie dziala na niej stopwatch, to jest zwyczajnie glupie. Powinno sie te mape zastapic inna i tyle, ale to juz wtopa organizatora.
wonderT

Postprzez alexpl » 18 stycznia 2014, o 18:47

Po głębszym zainteresowaniu się meczem organizator stwierdza, że drużyna Mikkiego przechodzi dalej ze względu na wygrana 5:4, a także zachowanie przeciwników podczas i po meczu.
Przepraszamy za błąd w konfigu turniejowym a także za zachowanie. Czekam na wyniki reszty meczów z dzisiejszego dnia.

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez stihl1210 » 18 stycznia 2014, o 18:49

Gdybyście grali na degroocie wcześniej to byście wiedzieli, że w momencie gdy jest koniec mapy/rundy, można zacząć jeszcze przejmować punkt A lub B. Jeżeli przejmie się jednocześnie oba punkty, to brama otwiera się na nowo i jest bonusowa 1 minuta. Jeżeli się przejmie tylko jeden punkt a następnie spróbuje drugi to ta metoda nie zadziała. Po bonusowej minucie nie można już tego powtórzyć.

Tak jest zrobiona mapa ;) Tego raczej się nie zmieni.

MedievalFortress.png

stihl1210

Postprzez wonderT » 18 stycznia 2014, o 19:07

stihl1210 napisał(a):Gdybyście grali na degroocie wcześniej to byście wiedzieli, że w momencie gdy jest koniec mapy/rundy, można zacząć jeszcze przejmować punkt A lub B. Jeżeli przejmie się jednocześnie oba punkty, to brama otwiera się na nowo i jest bonusowa 1 minuta. Jeżeli się przejmie tylko jeden punkt a następnie spróbuje drugi to ta metoda nie zadziała. Po bonusowej minucie nie można już tego powtórzyć.

Tak jest zrobiona mapa ;) Tego raczej się nie zmieni.

Ja to rozumiem, ale w regulaminie byla zasada 15 minut a przeciwnicy zrobili 5:4 w 17/18 minucie, to gdzie tu sens? Juz nie mowiac o tym ze zaczynali z przewaga 1:0 bo na tej mapie bez stopwatcha (szczegolnie w trybie 4v4) BLU zawsze wygrywa czyli ci co atakuja pierwsi maja gratisowy pkt, zreszta juz o tym wszystkim wspomnialem wczesniej. Glowna kwestia toczyla sie tego ze skoro jest limit 15 minut i w tym momencie powinno byc koniec i zmiana stron i dogrywka.
wonderT

Postprzez adriano66 » 18 stycznia 2014, o 20:27

Czy zorganizowanie drużyny i rozegranie prostego meczu wymaga aż takiego wysiłku?
Czy naprawdę trzeba być tak niewyrozumiałym i zachowywać się jak ostatni cham?

Słyszeliście kiedyś o fairplay?
Zapisaliście się tylko po to żeby wygrać, czy może chcieliście się pobawić w jakiejś, niestety średnio, zorganizowanej formie rozgrywek?

Ukryty tekst:

tldr:
- Zagrajcie za nami HWG vs HWG o to kto będzie wybierał w której drużynie zaczyna.
- No spoko, ale my nie będziemy grali HWG bo mamy was w dupie, nie podoba się, nie zgadzamy się na merca na którego zgodziliśmy się kilka minut temu i nie przełożymy meczu na jutro bo musimy koniecznie wygrać ten super poważny turniej o miliony dolarów, chcemy być słani i mieć szacunek na dzielnicy!

Ze względu na ociąganie się większości drużyny termin pierwszych dwóch rund został przedłużony do wieczora dzisiaj, a kolejne dwie rundy rozegrane miały zostać jutro, chyba, że ktoś zamierzał grać dzisiaj, wtedy nie ma problemu. Niestety nie potraficie się sami organizować nad czym ubolewam, a szkoda bo całość miała się skończyć w miarę szybko. Na nierozegranie całości z użyciem tylko naszego serwera powinno wystarczyć 4 godziny z lekkim hakiem.

Bohaterom powyższej ckliwej historii polecam dogadanie się, to nie jest takie trudne, i rozegranie jutro meczu. Kłopoty, pomimo początkowej przychylności sprawiała strona posiadająca całą drużynę, i po co to? Skoro zgodziliście się na zamiennika to po co potem dyktujecie jakieś warunki, po co te szantaże i inne cuda na kiju? Po co marnować czas obu stron, po co marnować mój czas na czytanie tych wszystkich wypocin?

Rozegrajcie to jutro proszę, w przeciwnym wypadku dalej przechodzi drużyna, która dzisiaj nie miała pełnego składu bo to nie oni tutaj są źródłem problemu. Jak ktoś ma inna opinię, podzielcie się nią, to razem ustalimy kto zawinił, skoro zainteresowani nie potrafią się dogadać.
adriano66

Postprzez alexpl » 18 stycznia 2014, o 20:42

Aktualnie pierwsza rudna jest zakończona więc możecie się zabierać za granie 2 mapki -redforta, która jest już na serwerze. Jeżeli nie macie drużyny i czasu to można rozegrać ją jutro. Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez Hen666 » 18 stycznia 2014, o 20:49

Dlaczego mamy się godzić na warunki drużyny przeciwnej? Dlatego że mają znajomych w administracji?
Hen666

Postprzez Murkee » 18 stycznia 2014, o 20:55

http://imgur.com/a/ethM0

Spam na czacie, nie idzie się dogadać, piąta osoba od nich na spect'cie.
Chcieli grubasami grać o stronę, zagraliśmy, oni dostali, nie zmienili strony, a więc odmówiłem im merca. Teraz nagle widzę, że termin przesunięto po raz 2 co jest zwykłą kpiną. To nie mój problem, że ktoś nie potrafi zorganizować sobie drużyny oraz czasu.
Murkee

Postprzez adriano66 » 18 stycznia 2014, o 20:58

Mogę za was rzucić monetą skoro nie potraficie sami dogadać się kto w której drużynie będzie zaczynał mecz, nawet pomimo faktu, że gracie stopwatch i wygrywa team który nabije lepszy czas.

Jeżeli ta opcja też wam nie odpowiada, bo wiecie, znajomości, to wejdziemy na dowolną stronę losującą cokolwiek, albo monetą rzuci ktoś z administracji maxplaya czy kogo tam chcecie.

Litości, naprawdę mam co robić, nie muszę rozwiązywać nieistniejących problemów.

Możemy też wylosować kto przechodzi dalej, jeżeli komuś po tych wszystkich szopkach będzie się jeszcze chciało grać. Albo się dogadacie sami, albo nie będziecie mieli żadnego wpływu na to kto przejdzie dalej.

Sam fakt, że muszę to pisać jest niesamowicie durny.
adriano66

Postprzez JaCuS » 18 stycznia 2014, o 21:17

Organizacja powyższego eventu to czysta amatorka.
btw:
Rozegrajcie to jutro proszę, w przeciwnym wypadku dalej przechodzi drużyna, która dzisiaj nie miała pełnego składu bo to nie oni tutaj są źródłem problemu.

Czytając rozmowę Gracza 1 z Graczem 2 stwierdzam, iż nie widzę logiki w tej decyzji:D
JaCuS

Postprzez Mariano » 18 stycznia 2014, o 21:32

Okradliście Wondera ze zwycięstwa. Myślałem, że o tym kto przechodzi dalej decyduje logika i matematyka a nie losowość i przypadek. Nie pozdrawiam. :(
Mariano
Darczyńca

Postprzez adriano66 » 18 stycznia 2014, o 21:35

JaCuS napisał(a):Organizacja powyższego eventu to czysta amatorka.
btw:
Rozegrajcie to jutro proszę, w przeciwnym wypadku dalej przechodzi drużyna, która dzisiaj nie miała pełnego składu bo to nie oni tutaj są źródłem problemu.

Czytając rozmowę Gracza 1 z Graczem 2 stwierdzam, iż nie widzę logiki w tej decyzji:D

Podaj zatem decyzję która rozwiąże ten problem i będzie sprawiedliwa, nigdzie nie napisałem, że jest ona słuszna, to jest moje zdanie, czekam na twój "wyrok".
Nie pisałbym tego na forum, gdybym nie liczył, że ktoś rozwiąże ten problem za mnie.
Rzut monetą będzie sprawiedliwy? Nie?
Obie drużyny mają coś na sumieniu i są coś winne drugiej.

Cały turniej powinien wylądować w koszu, ale dlaczego mają na tym cierpieć gracze którzy swoje mecze zagrali?
adriano66

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi, turnieje, puchary