Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Polskie Pub vs Pro - edycja druga

Sprawy związane z grą ligową
Regulamin działu
W tym dziale starajcie się pisać tylko w sprawach ligowych.

Polskie Pub vs Pro - edycja druga

Postprzez lamei » 2 października 2013, o 21:03

Pub vs Pro 2 bannerKoniec roku coraz bliżej, za oknem coraz zimniej, a palce zaczynają drętwieć od namiętnego klikania i mordowania przeciwników, więc nie zostało nic innego jak podgrzać atmosferę. Zapytacie się zapewne jak? Jest tylko jeden sposób.

Pamiętacie PUB vs PRO, które odbyło się dwa lata temu?

Na pewno wielu z was nie pamięta, bo dopiero oswajaliście się z samą grą niszcząc ściany przeciwników, bo przecież w tamtym okresie wasza ulubiona gra zmieniła model na 'Free To Play'.

Wiem, że jest naprawdę dużo ludzi, którzy potrafią strzelać i czasem nawet pomyślą, ale ograniczają się tylko do krojenia jarzyn na FFA i raczej nie są kojarzeni poza tymi kręgami. Sami powiedzcie, kto z was - drodzy pubsterzy, nie chciałby pojawić się w telewizji ucierając nosa tym zarozumiałym, złym, trollującym wasze kochane serwery szóstkowym wyjadaczom?

Warto dodać, że nie będzie to byle jaka telewizja. Człowiekiem-kamerą i jednocześnie komentatorem całej zabawy będzie Phroblem, którego na pewno znacie z jego gry snajperem, a osobą zapewniającą #hype i drugim komentatorem będzie nikt inny jak Laidback. Obiecuję, że przy nich nie zaśniecie.

Zasady są proste, a nawet prostsze niż myślicie. Gramy w systemie 6v9, gdzie w 6-osobowej drużynie będą osoby z dwóch aktualnie najwyżej ulokowanych polskich drużyn - Bring the funk oraz 3litism 3legance 3xcellence, natomiast przy 9-osobowej drużynie sprawa wygląda nieco inaczej.

Zapisać się może każdy, no, prawie każdy. Jeżeli jesteś aktywnym graczem biorącym udział w ligach lub masz za sobą historię w wysokodywizyjnych drużynach, to prawdopodobnie nie zostaniesz uwzględniony jako potencjalny kandydat. Oczywiście wszyscy, którzy od niedawna zaczęli interesować się grą klanową i chcą pokazać, że kiedyś będą kimś, są mile widziani.

Każde zgłoszenie przeanalizujemy, a samych graczy wybierzecie WY! Na pewno macie na swoich podwórkach niejednego wymiatacza, którego wszyscy znają i odpalają mu ubery, dlatego postanowiliśmy zostawić wybór wam. Nikt was nie zna lepiej niż wy sami, nieprawda?

Zapisać się można poprzez prywatną wiadomość do mnie na forum TF2.com.pl lub napisać mail na naszą skrzynkę pubvspro@onet.pl.

W wiadomości należy zawrzeć klasę, na której chcielibyście zagrać (jedną!) oraz link do swojego profilu steam. Dodatkowo możecie napisać na jakim serwerze gracie najczęściej lub ile macie godzin daną klasą, każda informacja będzie cenna. Od razu mówię, że nie będziemy akceptować graczy, którzy ewidentnie są zbyt nowi (czyt. mniej niż 500h), co oszczędzi zamieszania przy wyborze graczy.

Zapisy potrwają do końca wtorku (8.10), a w środę (9.10) oddamy w wasze palce ankietę, w której będziecie mogli głosować na swoich faworytów.

Każda klasa zostanie wydzielona osobno i z tej ankiety wyłonimy 3 zwycięzców na każdej klasie, którzy przejdą do 'kolejnego etapu' głosowania - tego właściwego. Ostateczne ankiety pojawią się w niedzielę (13.10) wraz z niespodzianką, która pojawi się dzięki uprzejmości naszego polskiego mistrza filmowego - deliego.

A już w środę tamtego tygodnia (16.10) ogłosimy finalny skład drużyny PUB, która mam nadzieję będzie w stanie pokazać nam, że airshoty to dla nich codzienność - i tutaj prośba do was drodzy czytelnicy: podejdźcie do głosowania poważnie, chcemy zobaczyć naprawdę najlepszych rzeźników dla własnej i waszej rozrywki.

Kolejna sprawa, to dozwolone przedmioty oraz mapy.

Wszystko utrzymujemy w blisko szóstkowym klimacie, więc tak też będzie z powyższymi rzeczami. Dostępne przedmioty dostosowaliśmy sami. Zdajemy sobie sprawę, że inżynier bez minidziałka jest jak szpieg bez niewidzialności, dlatego zezwolimy na część broni, które urozmaicą całą zabawę. Można je zobaczyć tutaj: http://whitelist.tf/212.

Co do map, postawiliśmy tylko na 5cp, ale na takie, które znane są także przez was i regularnie grane w systemie HL. Pierwszą z nich jest cp_gullywash, co nie powinno stanowić zaskoczenia, natomiast drugą będzie cp_process, trochę mniej znana, ale wciąż lubiana i również grana w obydwu systemach.

W przypadku remisu, na co liczmy, rozegramy cp_granary jako mapę decydującą.

Jak sami widzicie, event zapowiada się obiecująco i mam nadzieję, że wspólnie wyjdzie coś, co będzie szansą pokazania się dla wszystkich. Oczywiście przewidziane są upominki w przypadku wygranej PUB, które sponsoruje wonder. Tak, ten wonder. Wreszcie będzie okazja oklepać jednego z tych, którzy zawsze 'psują' atmosferę na serwerze. Co więcej, po samym wydarzeniu, nasz uzdolniony moviemaker stworzy coś, co będzie dla wielu z nas stanowiło pamiątkę, a być może i otworzy bramę na wyżyny profesjonalnego grania w gry komputerowe. Dobra, przesadzam. Wszystko rozchodzi się o fragmovie przedstawiające najlepsze akcje z wydarzenia. Spokojnie, nie zabierzemy całego filmiku dla siebie, będzie balans między naszymi, a waszymi akcjami. Nie wykluczam również jakiegoś konkursu na sam koniec, w którym będzie można wygrać symboliczne nagrody.

Dobra, czas to podsumować. Pojawiło się trochę informacji i numerków, więc po kolei:

1. Gramy w systemie 6v9, gdzie w 6-osobowej drużynie są następujące klasy: 2x scout, 2x soldier, demoman i medyk, zaś 9-osobowa drużyna gra na zasadach HL, czyli jedna osoba na jedną klasę.
  2. Zapisujemy się poprzez PM na forum TF2.com.pl lub na skrzynkę pubvspro@onet.pl. W wiadomości podajemy klasę (jedną!), którą chcemy zagrać oraz link do profilu steam (opcjonalnie dodatkowe informacje).
  3. Zapisy potrwają do 8 października.
  4. Pierwsze ankiety ogłosimy 9 października i potrwają one do 13 października. Wtedy też pojawi się coś, co na pewno nakręci #hype przed samym eventem i kolejne ankiety - właściwe, które wyłonią kolejno głównego gracza i jego ewentualnego zastępcę.
  5. Oficjalny skład PUB podamy 16 października i w między czasie zadbamy o odpowiedni serwer gry jak i mumble, gdzie będzie można siedzieć i słuchać komentarza, jeżeli ktoś nie preferuje streamów.

No i teraz to, na co wszyscy czekali, czyli skład drużyny PRO:

• wonder & Kazachu
  • Bonkers & insuu
  • fybedi
  • lamei

W razie jakichkolwiek problemów bądź pytań można śmiało napisać do mnie lub jednego z organizatorów (wondera lub insa). Ewentualne zmiany lub dodatkowe informacje będą dodawane na bieżąco w komentarzach na forum TF2.com.pl, więc polecam śledzić głównie ten temat.

Jesteśmy także otwarci na wszelkie sugestie dotyczące samego eventu, więc śmiało piszcie, zapisujcie się i dajcie znać znajomym!

Peace!

lamei

Re: Polskie Pub vs Pro - edycja druga

Postprzez Grab » 2 października 2013, o 21:09

Jestem ciekawy ile graczy będzie naprawdę pubami i dlaczego wszyscy będą z max-playa.

Obrazek

Grab

Postprzez DSSD » 2 października 2013, o 21:19

Sorry tak na start to nie przeczytałem całego textu bo mi się nie bardzo chciało. Ale, i tu zaczołem zdanie od ale bo wali mnie to, takie 6vs9 to se mogliście 2008 lub 2009 odstawić. Dzisiejsze pubersy to was zjadą popijając sobie barszczyk ze słomki, w sumie to będzie le replay ostatniej waszej znów przegranej. Post nabity.
Ostatnio edytowano 2 października 2013, o 21:51 przez DSSD, łącznie edytowano 1 raz

http://steamcommunity.com/profiles/76561197975128756/

DSSD

Postprzez kam666 » 2 października 2013, o 21:29

lamei napisał(a):Na pewno macie na swoich podwórkach niejednego wymiatacza, którego wszyscy znają i odpalają mu ubery,

Behe się wykaże. elo
yo.
kam666

Postprzez wonderT » 2 października 2013, o 21:30

NIE WSTYDŹCIE SIĘ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAPISYWANIA SIĘ! SĄDZE, ŻE BĘDZIE TO WIELKIE WYDARZENIE I ŚWIETNA ZABAWA DLA GRACZY JAK I WIDZÓW! TO JEDYNE TAKIE DUŻE WYDARZENIE NA NASZEJ SCENIE, KTÓRE PRĘDKO SIĘ NIE POWTÓRZY!
wonderT

Postprzez wonszu32 » 2 października 2013, o 21:31

@DSSD

nie zrozumiałem nic, kompletnie nic
wonszu32
Administracja Pickupów

Postprzez Phroblem » 2 października 2013, o 21:42

co to za kolejne gowno, ja pierdziele, nie ma nagrod ani medali takze po co to grac
Ostatnio edytowano 2 października 2013, o 21:50 przez Phroblem, łącznie edytowano 1 raz
Phroblem

Postprzez Kasia08 » 2 października 2013, o 21:45

wonder wygra jak zawsze. Nawet się nie zapisujcie ludzie
Kasia08

Postprzez ElianeSS » 2 października 2013, o 21:46

Bardzo fajny pomysł, cieszę się, że wkładacie tyle zaangażowania w rozwój polskiej społeczności TFa. ;3
ElianeSS

Postprzez Mariano » 2 października 2013, o 21:48

DSSD napisał(a):Dzisiejsze pubersy to was zjadą popijając sobie barszczyk ze słomki

Chyba się z kutasem na głowy zamieniłeś. :lol:
Mariano
Darczyńca

Postprzez DSSD » 2 października 2013, o 21:52

tyś widział kutasa.

http://steamcommunity.com/profiles/76561197975128756/

DSSD

Postprzez Xantraz » 2 października 2013, o 21:59

Wersja DIDN'T READ LOL:
No elo, po raz drugi fajni ludzie postanowili zorganizować mecz PRO vs PUB, 6 wyjadaczy competitive (2skaut, 2sold, demo, med) vs 9 wyjadaczy pubowych (po 1 osobę na klasę).
Skład PRO to wonder i kazachu na skautach; bonkers i insu na soldach; fyb na demo i lamei na medyku. Innymi słowy mieszanka drużyn Bring the Funk i 333.
Skład PUB TO WY!

Wymagania dla pub graczy: minimum 500h przegranych w TFa, kandydatura na tylko jedną klasę, aktywność ligowa tylko w najniższych dywizjach lub jej całkowity brak.
Dodajcie link do profilu Steam i zgłaszajcie swoje kandydatury na maila pubvspro@onet.pl lub na priva do lameia.

8.10 - Koniec zapisów
9.10-13.10 - Publiczne głosowanie (wyłonienie trójki ostatecznych kandydatów na każdą klasę)
13.10-16.10 - Finalne głosowanie, ogłoszenie składu PUB i niespodzianka od deliego

Lista dozwolonych broni TUTAJ; grane mapy: cp_gullywash, cp_process, decider cp_granary
Deli zapowiedział filmik podsumowujący cały event, a wonder nagrody dla PUBów, jeżeli PUBy wygrają. Transmisję i komentarz sponsorują Phroblem i Laidback.
-----
BĘDZIE DOBRY MECZ, WIĘC PO CHOLERĘ TE ESEJE?
Xantraz
Darczyńca

Postprzez cl3ver » 2 października 2013, o 22:34

Sprawa numer jeden, skoro chcecie żeby było fair to medyk drużyny pub powinien być z jakiejś lepszej półki. Nie wiem kto leczy w 333, ale się nada.
Sprawa numer dwa, który mało inteligenty człowiek wybierał mapy, dlaczego są to mapy ostro "trenowane" przez graczy ligowych? Powinno widnieć badwater/upward/ + badlands/granary/process/cokolwiek_cp5_we a decydującą mapą powinien być gravelshit bo jest to mapa znana i tu i tu. No chyba że próbujecie zwiększać swoje szanse :<

Sprawa numer trzy, to już trzecie 6v9, ale to nvm.
* Gandi dropi ubera od snipera*
Panic: movement kozy...
Gandi: Ale ja podskoczylem ;_;
Panic: Kozy tez skacza.
cl3ver
Darczyńca

Postprzez Art » 2 października 2013, o 22:56

Czy granie w div3/5 sezon 12 przekreśla mnie z góry?
Art
Darczyńca

Postprzez wonderT » 2 października 2013, o 23:00

Art napisał(a):Czy granie w div3 sezon 12 przekreśla mnie z góry?

Raczej chcielibysmy zobaczyc typowych graczy z puba, znanych z tego ze graja puba i sa rozpoznawalni na serverach. Nie mam nic przeciwko, jezeli ktos mial "przygode"w div 6 ale mimo wszystko w 99% czuje sie graczem z puba. Jednak nie widze sensu w graniu 6 "obecnych" pro VS 9 "pro na emeryturze" bo to moim zdaniem zepsuje caly sens zabawy.
wonderT

Następna strona

Powrót do Ligi, turnieje, puchary