Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Weekendowy turniej MGE

Sprawy związane z grą ligową
Regulamin działu
W tym dziale starajcie się pisać tylko w sprawach ligowych.

Re: Weekendowy turniej MGE

Postprzez santana » 19 stycznia 2013, o 13:45

soldy
santana vs cork 20-8

skauty
santana vs araś 20-12
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
santana

Postprzez alexpl » 19 stycznia 2013, o 13:52

thaZu przegrał z lukasem *byłem na serwerze*
Bertis Wygrał z LtK *byłem na serwerze*

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez thaZu » 19 stycznia 2013, o 14:25

zAchAr napisał(a):No coz, serwer porazka, przynajmniej dla mnie, lagi wedlug mnie zalosne jak na serwer turniejowy. Ping nie spada ponizej 100ms i nie jest to z mojej winy bo na kazdym innym polskim serwerze jest dobrze.

Yup, serwer naprawdę genialnie skonfigurowany. Ciągłe klatki, tournament mod (na cholere tournament na mge?). W trakcie meczu dopadły mnie tak okrutne klatki przez wczytanie tournament moda (jedna ze stron dała ready i wczytało tournament), że nie byłem w stanie nic grać. Zgłosiłem to do sędziego (alex) prosząc o przeładowanie cfg bądź przeładowanie mapy (mój rywal zgodził się na rewanż z odpowiednią przewagą pkt jaką nabił w trakcie kiedy mnie klatkowało), lecz sędziego to nie obchodziło, bo jak stwierdził "jego nie klatkuje". Aby nie było, że sobie zmyślam, w tym samym czasie był rozgrywany drugi pojedynek i jeden z zawodników z tamtego meczu również skarżył się na klatki. Zachowanie sędziego (odrzucenie prośby o przeładowanie mapy/cfg) spowodowało, że oboje przegraliśmy. Uważam, że sędzia postąpił karygodnie nie uwzględniając naszej prośby. Nie domagam się żadnych rewanżów ani tym podobnym bo na wygranej mi nie zależy, jednak jeżeli coś jest organizowane, to na stanowisko sędziego/organizatora niech stanie osoba, która stanie na wysokości zadania i będzie uwzględniała prośby graczy a nie stwierdzała, że "jego ten problem nie dotyczy więc nic nie zrobię".

Bardzo się zawiodłem na postawie alexa i na konfiguracji serwera. Serwer uważam, że potrzebuje dopracowania (najlepszym chyba wyjściem byłoby rozegranie meczy na serwerze SP, ponieważ ten serwer nie wadzi nikomu tzn. nie mają lagów/klatek + nie ma płaczu na bodyshoty podczas pojedynków na sniperów). Jak dla mnie ten turniej na chwile obecną to jedna wielka klapa.
Obrazek
thaZu
Administracja Pickupów

Postprzez alexpl » 19 stycznia 2013, o 14:33

@ thaZu
sam pisałeś, że masz 15 fps, myślę ze Twoje fps nie są spowodowane serwerem albo jego jego parametrami, póki co nie mogę nic zrobić z serwerem torunament mode wyłączyłem lecz jak są skargi na moje sędziowanie poproszę Doctora o odpowiedni log z zapisu czatu serwera i zobaczymy jak to było, bo nie zrozumieliśmy się ja nie mogę zrestartować serwera, i prośba do Lukasa powinna być skierowana o !remove lub reconnecta.
Myślę, że skarga jest niesłuszna lecz poczekam na opinie Morsa i Deliego.
@santana done

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez deli » 19 stycznia 2013, o 14:39

Byłem grałem, "Klatek" nie uświadczyłem
raz zdarzył się warp i w mojej ocenie taki warp może co jedynie spowodować stratę 1 ptk. poza tym tej nie dogodności doświadczył tak że mój przeciwnik, I nic nie stoi na przeszkodzie byś zmienił serwer jeśli takowy posiadasz
i twój oponent się na to zgodzi.

gg lamei, overman
deli
Darczyńca

Postprzez thaZu » 19 stycznia 2013, o 14:42

Jeżeli chodzi o pojedynek z Lukasem i o rewanż to tak jak pisałem, zgodził się lecz pod warunkiem, że zachowa odpowiednią przewagę pkt, jaką nabił wcześniej. To ja wykonałem reconnecta licząc, że to coś pomoże, lecz to nic nie pomogło. 15 klatek jest na 100% spowodowane przez serwer ponieważ na wszystkich innych mam stałe +300 fps (nieważne czy 6v6 czy 16v16, czy jest spam czy go nie ma). Uważam, że serwer jest źle skonfigurowany i jeżeli jest w takim stanie (tzn gracze składają skargi na lagi/klatki), nie powinny być rozgrywane na nim mecze, lecz na innym serwerze, na którym obie strony mają odpowiednie warunki do gry (żadna ze stron nie ma przewagi, ponieważ druga ma problemy z grą, czyt. klatki/lagi itp). Aby się upewnić, że to nie jest moja wina przeszedłem się po kilku serwerach i wszystkie pozostałe serwery działały mi płynnie, prócz turniejowego, na którym tak jak piszę, nie tylko ja mam problemy.

Co do Twojej reakcji uważam, że powinieneś to uwzględnić, że jedna strona nie jest w stanie grać i tym samym druga osoba ma przewagę. I tutaj Twój komentarz "ja nie mam lagów" nie był na miejscu, bo tutaj nie chodziło o Ciebie a o kogoś innego. Jako sędzia powinieneś się do tego dostosować i wyciągnąć odpowiednie wnioski z meczu (tzn. rewanż bądź przełożenie na inny termin/inny serwer).

@Edit
Deli, lecz jeżeli przeciwnik nie wyraża zgody na rewanż/zmianę serwera to w tym wypadku powinien, tak jak napisałem powyżej, zareagować sędzia.
Obrazek
thaZu
Administracja Pickupów

Postprzez wonderT » 19 stycznia 2013, o 14:43

Dobrze, że się nie zapisałem xD
wonderT

Postprzez alexpl » 19 stycznia 2013, o 14:45

deli napisał(a):..., I nic nie stoi na przeszkodzie byś zmienił serwer jeśli takowy posiadasz
i twój oponent się na to zgodzi...

Jeżeli na prawdę jestem takim złym sędzia i są już 2 skargi od teraz czyli od 14 turniejem zajmuję się Deli, więc proszę do niego pisać wszystkie : skargi, mecze, zawiadomienia, Ja już nie odpowiadam na pytania dotyczące turnieju, dziękuje za podsumowania mnie przez niektórych, starałem zrobić się to najlepiej, chodziłem spać o 2-3 aby dopracować każdy szczegół oraz zrobić drzewka.
Wielkie dzięki, życzę pozostałym powodzenia. :|
Wyniki przekazujcie w komentarzach lub na ircu.

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez deli » 19 stycznia 2013, o 14:54

Prosił bym o wysyłanie wyników bezpośrednio do mnie via Steam / Irc (#tf2.com.pl #tf2.pickup.pl) lub forum
deli
Darczyńca

Postprzez adriano66 » 19 stycznia 2013, o 14:57

Nie wiem co ja mam tutaj do gadania, organizatorem jest alex. Był jakiś przymus do grania na tym jednym, konkretnym serwerze? Wymogiem była chyba tylko mapa.
@thazu: Co do ilości FPSów, jest ona zależna głównie od twojego PC, a nie od serwera, przynajmniej nie w takim stopniu o jakim piszesz. Jeżeli od samego początku miałeś problem z grą to trzeba było sobie zrobić z tym porządek i zasugerować zmianę serwera przed startem.
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez shoother » 19 stycznia 2013, o 15:39

alexpl napisał(a): starałem zrobić się to najlepiej, chodziłem spać o 2-3 aby dopracować każdy szczegół oraz zrobić drzewka.

A wszystko skopiowałeś z mojego turnieju MGE na PolskiejGazowni, nawet wygląd drzewek więc faktycznie dużo się narobiłeś.
shoother

Postprzez Bubi » 19 stycznia 2013, o 15:54

HWDT JT 100% walić turniej przegrałem przez jakieś lagi ! :D
Bubi

Postprzez koilek » 19 stycznia 2013, o 16:26

15:30 a alkorna dalej nie ma

Obrazek

koilek

Postprzez deli » 19 stycznia 2013, o 17:13

shoother napisał(a):
alexpl napisał(a): starałem zrobić się to najlepiej, chodziłem spać o 2-3 aby dopracować każdy szczegół oraz zrobić drzewka.

A wszystko skopiowałeś z mojego turnieju MGE na PolskiejGazowni, nawet wygląd drzewek więc faktycznie dużo się narobiłeś.

Te drzeka to fail i dziś w popołudniu je przebudowałem
Gz drzewek gdzie z 4 par wychodzą 3 i dwóch dwie
deli
Darczyńca

Postprzez Mariano » 19 stycznia 2013, o 17:15

alexpl napisał(a):
zAchAr napisał(a):No coz, serwer porazka, przynajmniej dla mnie, lagi wedlug mnie zalosne jak na serwer turniejowy. Ping nie spada ponizej 100ms i nie jest to z mojej winy bo na kazdym innym polskim serwerze jest dobrze.

Cóż, każdy inny ma ping 50 +/- ale ok. :]

Jak każdy albo chociaż większość ma ping 50 na polskim serwerze, to na dzisiejsze standardy jest to porażka. Pamiętam, że podobne pingi były na ffa Tępy Serwer, bo jakiś koleś hostował go u siebie w domu, może z tym turniejowym jest tak samo. Przedmówcy narzekają też na warpy i lagi, więc to już w ogóle wypacza sens turnieju.

Z całym szacunkiem dla sponsora, ale jak już się komuś oferuje serwer i go udostępnia, to niech to będzie dobry serwer a nie jakieś gówno postawione w parzymiechach dolnych czy innym zadupiu w ofercie vps za dwa złote od jakiejś nieznanej firmy. Ciężko wtedy zapewnić odpowiednie warunki dla zasobożernego srcds i dobry routing, żeby nikt nie miał większych problemów z pingiem.
Mariano
Darczyńca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi, turnieje, puchary