Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Weekendowy turniej MGE

Sprawy związane z grą ligową
Regulamin działu
W tym dziale starajcie się pisać tylko w sprawach ligowych.

Re: Weekendowy turniej MGE

Postprzez BTMPL » 19 stycznia 2013, o 19:33

Mariano napisał(a):
alexpl napisał(a):
zAchAr napisał(a):No coz, serwer porazka, przynajmniej dla mnie, lagi wedlug mnie zalosne jak na serwer turniejowy. Ping nie spada ponizej 100ms i nie jest to z mojej winy bo na kazdym innym polskim serwerze jest dobrze.

Cóż, każdy inny ma ping 50 +/- ale ok. :]

Jak każdy albo chociaż większość ma ping 50 na polskim serwerze, to na dzisiejsze standardy jest to porażka. Pamiętam, że podobne pingi były na ffa Tępy Serwer, bo jakiś koleś hostował go u siebie w domu, może z tym turniejowym jest tak samo. Przedmówcy narzekają też na warpy i lagi, więc to już w ogóle wypacza sens turnieju.

Z całym szacunkiem dla sponsora, ale jak już się komuś oferuje serwer i go udostępnia, to niech to będzie dobry serwer a nie jakieś gówno postawione w parzymiechach dolnych czy innym zadupiu w ofercie vps za dwa złote od jakiejś nieznanej firmy. Ciężko wtedy zapewnić odpowiednie warunki dla zasobożernego srcds i dobry routing, żeby nikt nie miał większych problemów z pingiem.

Serwer hostowany jest w sieci Hostings.pl, znajduje się w serwerowni w Warszawie. Nie jest to serwer typowo TF2 / growy, tylko serwer dedykowany za grubą kasę (450 zł netto / miesiąc) więc nie ma optymalizacji, jakie stosowane są na typowo growych serwerach.

Serwer zaoferowałem Alexowi bo poprosił. Jeżeli masz jakieś pomysły jak poprawić działanie serwera to zapraszam na priv. Przypomnę tylko, że pompuje to grubą kasę, a nie chcę w zamian nic.
BTMPL

Postprzez Mariano » 19 stycznia 2013, o 19:33

Lanc napisał(a):Tępy serwer jest hostowany we francji w OVH :)

Powtórzyłem to co słyszałem kiedyś, bodajże od Zeciora, ale nie pamiętam dokładnie. :)

@ BTMPL, dużo zależy od tego ile wolnych zasobów przeznaczyłeś na działanie serwera TF2, bo przy mocno obciążonej maszynie różnie bywa...
Mariano
Darczyńca

Postprzez BTMPL » 19 stycznia 2013, o 19:36

Mariano napisał(a):
Lanc napisał(a):Tępy serwer jest hostowany we francji w OVH :)

Powtórzyłem to co słyszałem kiedyś, bodajże od Zeciora, ale nie pamiętam dokładnie. :)

@ BTMPL, dużo zależy od tego ile wolnych zasobów przeznaczyłeś na działanie serwera TF2, bo przy mocno obciążonej maszynie różnie bywa...

Na maszynie poza httpd i sqld (oraz innych pierdółek typu ftpd) nie działa nic co może zjadać moc. TF2 nie ma narzuconych ograniczeń.
Specyfikacja serwera to Intel® Core™ I3 2 x 2,93GHz, 4 GB DDR3, 2x500GB, SATA. Load average: 0.54 0.33 0.28

Jeżeli defacto chciałbyś coś pomóc i doradzić to nie spamujmy tutaj ;)
BTMPL

Postprzez alexpl » 19 stycznia 2013, o 19:39

Nie wiem jak można spinać na serwer który daje nam Doctor, nic nie chce za serwer,udostępnia go wszystkim którzy poproszą, a tutaj takie komentarze, ten kto ma coś do zarzucenia powinien się wstydzić.

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez BTMPL » 19 stycznia 2013, o 19:40

alexpl napisał(a):Nie wiem jak można spinać na serwer który daje nam Doctor, nic nie chce za serwer,udostępnia go wszystkim którzy poproszą, a tutaj takie komentarze, ten kto ma coś do zarzucenia powinien się wstydzić.

Nie no, grają, to mają prawo narzekać. Nie przesadzajmy. W Pickupy też ktoś narzekał, chyba właśnie Mariano, żeby zmienić interp - zmieniłem, było lepiej. Konstruktywna krytyka mile widziana.
BTMPL

Postprzez Mariano » 19 stycznia 2013, o 20:06

BTMPL napisał(a):Jeżeli defacto chciałbyś coś pomóc i doradzić to nie spamujmy tutaj ;)

Wiele czasu spędziłem przy serwerach, ale nigdy nie bawiłem się w konfiguracje lub zaawansowaną obsługę Linuxa i inne zabawki, które były podstawą tego czym zarządzałem, także raczej nie bardzo mógłbym pomóc. Jak chcesz uzyskać jakieś rady i być może ewentualną pomoc, to wejdź na kanał irc #hlds.pl @ QuakeNet. Przesiadują tam specjaliści od serwerów gier i nie tylko. :)
Mariano
Darczyńca

Postprzez alexpl » 19 stycznia 2013, o 20:17

Wszystkie sloty są dodane, prezenty od TF2.com.pl przekazane tylko czekam na zaakceptowanie zaproszenia od Grim'a.
PS. W medalach osób, które wygrały jest pewien błąd spowodowany świetnym nawaleniem steam community, z góry za niego przepraszam. :/

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez Velture » 19 stycznia 2013, o 23:01

Nic nie mówie ale mogliście wziąć sobie serw od pickupów.... jeśli mnie pamięc nie myli to z 5 osób ma do niego dostęp ftp i panel więc nie byłoby problemem wrzucenie cfg i map(ek)
Nie odpowiadam na pytanie o tf2 na PW, GG, STEAM itp. Chcesz pomocy? Pisz posty na forum. Może kiedyś komuś pomogą.
Velture

Postprzez alexpl » 19 stycznia 2013, o 23:05

Myślałem, żeby go zabrać i zainstalować, ale ale nie chciałem ani męczyć Morsa,Mariana,Lukiego,Deliego,Cl3vera czy innych osób mających dostęp do FTP bo ja nie mam dostępu do FTP.

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez Bubi » 20 stycznia 2013, o 00:24

Dobry finał scoutonów xD
Bubi

Postprzez bober987 » 20 stycznia 2013, o 01:11

Bubi napisał(a):Dobry finał scoutonów xD

Zajebisty :D
bober987

Postprzez Mariano » 20 stycznia 2013, o 14:52

Velture napisał(a):Nic nie mówie ale mogliście wziąć sobie serw od pickupów.... jeśli mnie pamięc nie myli to z 5 osób ma do niego dostęp ftp i panel więc nie byłoby problemem wrzucenie cfg i map(ek)

Jeśli nadal warpi i laguje, to raczej nie nadaje się do gry...
Mariano
Darczyńca

Postprzez adriano66 » 20 stycznia 2013, o 15:28

Velture napisał(a):Nic nie mówie ale mogliście wziąć sobie serw od pickupów.... jeśli mnie pamięc nie myli to z 5 osób ma do niego dostęp ftp i panel więc nie byłoby problemem wrzucenie cfg i map(ek)

problem w tym, że nadal laguje dlatego robi jedynie za backup
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez alexpl » 20 stycznia 2013, o 15:44

Pisałeś Velture do pukawki ?

Obrazek

alexpl
Moderator

Postprzez Mariano » 20 stycznia 2013, o 16:03

Pukawka twierdzi, że to wina serwera dedykowanego TF2, bo jest zjebany. :D