Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Archiwum TFC

Forum ogólne o Team Fortress Classic.

Archiwum TFC

Postprzez Allbercik » 23 grudnia 2009, o 22:32

Witam Panów,

Leży u mnie na dysku całkiem sporo danych z czasów świetności Team Fortress Classic. Przeważnie wpadam na te katalogi jak się za ciasno robi na hdd i szukam czegoś do usunięcia ;) Jak do tej pory jednak rączka mi drży i tak dane te przechowują się z roku na rok. Ale być może zalegają mi te pliki niepotrzebnie ponieważ i tak nie da się już ich dzisiaj odtworzyć?

Pytania zatem są dwa...
Po pierwsze czy Tormen bądź inne osoby prowadzące ten serwis były by zainteresowane spożytkowaniem tych plików w jakimś lokalnym archiwum.
Po drugie czy w dzisiejszych czasach istnieje jakaś możliwość/technologia/konwerter/inne_patenty aby te pliki jeszcze obejrzeć.

Pobieżnie patrząc po zawartości folderów mamy tam:

- około 2GB plików po pierwszym polskim klanie TFC - [PL]
- około 0,5GB danych po pierwszej polskiej reprezentacji w rozgrywkach ECTFC (nie pamiętam już czy to prawidłowa nazwa ówczesnego Pucharu Europy)
- kompletne layouty wczesnych produkcji Tormena :) tj. np stron: mapy.teamfortress.pl, teampoland.teamfortress.pl itp
- grafiki z taktykami na poszczególne mapy zespołu [PL]

Pliki te zawierają zapisy z najważniejszych klanówek polskich zespołów na arenie krajowej jak i zagranicznej. Są tam też o ile pamiętam katalogi z trickami, skokami, popisami magików z klanu [PL] (przeważnie Ledo, Mecenas, Esten) itp. Niestety wszystkie pliki są niemal w 100% z rozszerzeniem *.dem. Częściowo o ile pamiętam były to nagrania z pierwszej osoby. Ale jest też sporo nagrań w formacie HLTV (między innymi mecz o Mistrzostwo kraju ze śpiewami Dareckiego :) i komentarzami Tormena i Rybara (sorry jeśli pomieszałem nicki) w roli sędziów i speaker'ów :)).

Nie zmienia to faktu, że trzeba by się zastanowić jak (w razie ewentualnego zainteresowania) takie pliki przygotować do archiwum i do prostego (avi?) oglądania (i wspominania :) ). Zapisy te w większości pochodzą z okolic roku 2002 i 2003. Nie jestem w stanie powiedzieć na jakiej wersji są nagrane. Ale coś mi się zdaje, że od tamtych czasów nie było już żadnych upgradów i silnik został ten sam. Pytanie tylko kto ma jeszcze stare poczciwe TFC poinstalowane na dysku :) I czy chciało by mu się co ciekawsze materiały skonwertować np. na avi.

A zatem pytanie głównie do obecnej ekipy redaktorskiej teamfortress.pl. Co z tym fantem dalej począć? :)

Na otarcie łez znalazłem też 3 filmiki w formacie *.avi poskładane chyba w chwilach totalnego zakręcenia życiem TFC playera... :)

Krótka etiuda z nowatorską skórką :) :
http://www.kirtas.pl/tfc/Scary-Newbie.avi

Zajebiaszcze popisy bodaj Skandynawów z koSm na różnych mapkach TFC:
http://www.kirtas.pl/tfc/koSm_ursakta_roran.avi

Tricki jednego z najlepszych niegdyś klanów SHS:
http://www.kirtas.pl/tfc/shsmovie-hi.avi

Ech... łezka się kręci... :D
---------------------------------
"Nienawidzę TFC!!!! - nie śpię, nie jem, tracę wzrok, wydaję majątek na telefon, wiecznie boli mnie głowa z niedospania...
Jutro znów będę grał."
[PL]Allbercik, Anno Domini 1999 :)
Allbercik

Re: Archiwum TFC

Postprzez Xantraz » 23 grudnia 2009, o 23:32

To się nazywa kronika, myślę, że powinny się tu znaleźć przynajmniej dema, bo powstaje z tego powoli strona o samym TF2 :)
Xantraz
Darczyńca

Postprzez Vice » 24 grudnia 2009, o 02:25

hm, chyba mi się zdaję, ale w ktorejś wersji silnika hl-a (bodajże przed steamem) wprowadzali komendę pozwalającą zmieniać wersję aby móc oglądać stare dema, ale mogę się mylić.

A co do materiałów, to ja chętnie przechowam :), pare GB na ftp się znajdzie
Ad nocendum potentes sumus.
Vice
Darczyńca

Postprzez Lorenco » 24 grudnia 2009, o 03:29

Ostatnio kupiłem HLPP i zainstalowałem dzięki niemu TFC, jeśli podesłałbyś mi te dema w jakiś sposób, mógłbym sprawdzić czy działają one na tym TFC które mam, czy też nie.
Lubię cisnąć grubasów z Bydgoszczy.
Lorenco

Postprzez Allbercik » 26 grudnia 2009, o 15:00

Sprawdziłem wyrywkowo kilka demek. Używałem do tego celu starego poczciwego GeekPlay'era (do ściągnięcia np. tutaj). Niestety nadal wymaga to posiadania chodzącej instalki HalfLifa na dysku.
Część demek chodzi pierwszorzędnie, część niestety pokazuje jakieś błędy. Być może akurat te demka były już nagrywane hl.exe z czasów steama. BTW czy ktoś pamięta może od kiedy zaczęliśmy korzystać z gier serwowanych przez steam? Może to by dało na jakiś pogląd które demko czym odtwarzać.
"Nienawidzę TFC!!!! - nie śpię, nie jem, tracę wzrok, wydaję majątek na telefon, wiecznie boli mnie głowa z niedospania...
Jutro znów będę grał."
[PL]Allbercik, Anno Domini 1999 :)
Allbercik

Postprzez trawa » 26 grudnia 2009, o 15:04

Sierpień 2003 a we wrześniu wyłączyli WON.
Myśl rodzi herezję. Herezja wymaga odkupienia.
Nie lękam się zła, bowiem jestem uosobieniem lęku.
trawa
Ordo Malleus

Postprzez Henieck » 22 czerwca 2010, o 14:42

Witaj Allbercik!

Czy mógłbyś to przesłać na jakiś Rapidshare? Będzie trochę roboty, ale spróbowałbym to przenieść na pliki wideo.

Pozdrawiam.
Henieck

Postprzez adriano66 » 22 czerwca 2010, o 18:25

myślę ze tak z pól roku się spóźniłeś
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Powrót do Ogólnie o Team Fortress Classic