Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Nowy komputer

Zapraszamy do tego forum jeśli chcesz podyskutować o sprzęcie i oprogramowaniu.

Nowy komputer

Postprzez Master PL » 21 grudnia 2012, o 18:54

Witam
Jak w temacie zamierzam kupic komputer za ok. 2000zł
Jako ze sie na tym nie znam, nie bede raczej skladal i w sumie moge wybrac cos z jakims zestawem, najlepiej bez klawiatury i myszki, które biore osobno, Windowsa 7 mam

Jak ktos widzial jakis w miare dobry zestaw w tej cenie i moze polecic sklep, to zapraszam do pomocy ;]

Przeczytalem pare watków, ale wiadomo im wiecej opoinii tym lepiej.
No shit, Sherlock!
Master PL
Administracja Pickupów

Re: Nowy komputer

Postprzez Mariano » 21 grudnia 2012, o 19:23

Najlepiej, żebyś dokonał zakupu po nowym roku, wtedy ceny mogą jeszcze bardziej spaść.
Polecam wybrać poszczególne podzespoły samemu lub z pomocą kogoś obeznanego i zamówić zestaw do złożenia.
Kupowanie gotowych komputerów nie jest opłacalne, bo prawie zawsze można znaleźć w nich jakieś gówniane części, zwłaszcza w tych, które są sprzedawane w hipermarketach. Wsadzą ci dobry procesor i kartę, ale np kijowy zasilacz i płytę, także lepiej omijać takie oferty z daleka.

Możesz też zapoznać się z poradnikiem zakupowym ze strony PurePC:
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow ... k_zakupowy
Pewnie jest więcej portali, które prowadzą takie zestawienia, ale to musisz już sam sprawdzić w sieci, bo ja podałem tylko jeden przykładowy serwis.

W artykule z linku zawarto propozycje zestawów komputerowych w cenach od 850zł wzwyż, więc jest z czego wybierać.
Większość sklepów nie powinna mieć problemu z realizacją zamówienia i złożeniem kompa z podanych przez ciebie podzespołów.
Mariano
Darczyńca

Postprzez tatapl08 » 21 grudnia 2012, o 20:36

tatapl08

Postprzez Master PL » 21 grudnia 2012, o 20:49

tatapl08 napisał(a):http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72626&s=71874&s=72778&s=63363&s=72175&s=50391&s=61601&s=55807
Coś takiego polecam

Ta plyta głowna co poleciles to jest dobra? No i czy nie przydaloby sie z 8gb pamieci ?
No shit, Sherlock!
Master PL
Administracja Pickupów

Postprzez ZentroXenon » 21 grudnia 2012, o 21:17

Windows jest przypisywany do płyty głównej, więc jeśli zmienisz ją, z automatu łamiesz licencję.
Ja zalecam samemu składać, nie mam zaufania do gotowych zestawów.
Jako kartę graficzną, polecam Radeona 7770, ma znakomity stosunek jakości do ceny.
http://allegro.pl/gv-r777oc-1gd-gigabyt ... 41822.html
Z CPU, polecę serię i5 najnowszej genracji.
http://allegro.pl/intel-core-i5-3470-3- ... 03288.html
Jako szkielet, warto wybrać płytę asrock. Są przyzwiotym sprzętem, jak człowiek nie bawi się w podkręcanie nie ma sensu brać lepszej.
http://allegro.pl/asrock-z77-pro3-intel ... 89784.html
Do tego 4 gb ram OCZ, naprawdę solidny sprzęt.
Za ten sprzęt wychodzi ok 1800 zł. I powstanie z tego porządna maszyna.

8 gb Ram nie jest aż tak potrzebne... Nie widziałem bym kiedyś zużywał powyżej 3 gb.
zen@konata-pc:~$ mv windows /dev/null
ZentroXenon

Postprzez adriano66 » 21 grudnia 2012, o 21:32

ZentroXenon napisał(a):Windows jest przypisywany do płyty głównej, więc jeśli zmienisz ją, z automatu łamiesz licencję.

tylko OEM
adriano66
Kierownik do spraw mało ważnych

Postprzez Master PL » 21 grudnia 2012, o 21:48

z tego co zdazylem sie dowiedziec, wystarczy napisac do microsoftu, a oni przesla nowy klucz
No shit, Sherlock!
Master PL
Administracja Pickupów

Postprzez VaderV1 » 21 grudnia 2012, o 23:34

Jeżeli masz zamiar kupować kartę graficzną RADEON, nie polecam. Słaby support jest, zdecydowanie NVIDIA
VaderV1

Postprzez Lanc » 22 grudnia 2012, o 05:01

tatapl08 napisał(a):http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72626&s=71874&s=72778&s=63363&s=72175&s=50391&s=61601&s=55807
Coś takiego polecam

Ta. I te 4GB ramu w PC za 2000 zł :lol: W czasach kiedy za 16GB ramu się płaci 250 zł to ciut nie rozsądna opcja.

Przyjrzyj się dokładnie zestawom z PurePC (link mariano). Koleś, który to robi się zna na rzeczy, nie jest to "artykuł sponsorowany". Zestawienia się pojawiają już od paru lat (wcześniej na forum co miesiąc aktualizował, potem przerzucili to w formie artykułów) i naprawdę trudno znaleźć bardziej optymalny zestaw niz ten zaproponowany przez PurePC. Do tego w morele.net masz darmową przesyłkę i darmowe złożenie PC przez morele po podaniu kodu PurePC (wybierasz części, oni składają na miejscu w sklepie i dostajesz do domu kurierem złożony komputer gotowy do pracy)
SkillPoint.pl - największa polska sieć serwerów TF2 [2x FFA, War3, Jump, MGE, Surf]

Obrazek - co wtorek/piątek/sobotę wieczory z customami!
Obrazek
Lanc

Postprzez wonderT » 26 grudnia 2012, o 20:22

Lanc napisał(a):
Coś takiego polecam

Ta. I te 4GB ramu w PC za 2000 zł :lol: W czasach kiedy za 16GB ramu się płaci 250 zł to ciut nie rozsądna opcja.

Przyjrzyj się dokładnie zestawom z PurePC (link mariano). Koleś, który to robi się zna na rzeczy, nie jest to "artykuł sponsorowany". Zestawienia się pojawiają już od paru lat (wcześniej na forum co miesiąc aktualizował, potem przerzucili to w formie artykułów) i naprawdę trudno znaleźć bardziej optymalny zestaw niz ten zaproponowany przez PurePC. Do tego w morele.net masz darmową przesyłkę i darmowe złożenie PC przez morele po podaniu kodu PurePC (wybierasz części, oni składają na miejscu w sklepie i dostajesz do domu kurierem złożony komputer gotowy do pracy)

Ja mam mocny komputer z 4 gb ramu i wszystkie gierki smigaja mi na bardzo wysokich/ultra ustawieniach. GTA IV i inne takie stale 60 fps. W tym momencie w ŻADNEJ grze nie wykorzystało mi nawet 4 GB ramu (prędzej w granicach 3GB), a grałem w te wszystkie metra,krajszity.

Co do samego tematu. Wybierz sobie części z jakiegoś artykułu/forum (chociażby te z PurePC i wybierz się do sklepu komputerowego w twoim miejscu zamieszkania z przygotowaną listą, a onii zamówią ci części i złożą komputer gratis. Ja tak robiłem praktycznie za każdym razem. Oczywiście porównaj ceny czy dany sklep nie ma zawyżonych. W moim przypadku za zamówiony sprzęt na miejscu po tym jak mi dawali jakiś rabat/zniżkę wychodziła podobna cena (100-150 zł drożej). Za to plusem kupna sprzętu na miejscu jest to, że w razie uszkodzenia nie masz problemu z gwarancją i nie musisz się bawić w wysyłki. Mi to pomogło bo raz mi padła karta graficzna po roku czasu (która była warta w dniu zakupu jakieś 1000 zł) i oddali mi całą kasę i kupiłem sobie lepszą kartę, gdyż jak wiadomo po takim czasie ceny spadają/ wychodzą nowe generacje sprzętu.
wonderT

Powrót do Software & Hardware