Witaj na forum TF2.com.pl
Jeżeli jesteś nowy, pamiętaj, by przeczytać poradnik dla nowicjuszy.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z wyszukiwarki i TF2 Wiki.

Kupujemy Monitor...

Zapraszamy do tego forum jeśli chcesz podyskutować o sprzęcie i oprogramowaniu.

Kupujemy Monitor...

Postprzez hINDUs » 17 listopada 2012, o 19:41

Jako, że mój monitorek (22" LG W2252TQ-PF, matryca TN, matowy ekran) wyzionął ducha, gwarancja się skończyła i nie wiem czy naprawa będzie opłacalna rozglądam się za nowym monitorem LCD. Przeglądanie oferty sklepów zaczyna się od ponad 300 modeli, którą można zawęzić do parędziesięciu modeli... Wszelkie propozycje konkretnych modeli i namiary na aktualne testy mile widziane :)

moje wymagania:

rozmiar: 22-24"
rozdzielczość: 1920x1080 (znakomita większość aktualnych LCD jest w FullHD, chyba nie ma sensu się pchać w 1680x1050 lub inne - nie FullHD?)
podświetlenie: LED, chyba nic lepszego od LED nie ma?
matryca: TN, IPS, VA, A-VA - tu mam największy zgryz co wybrać ;)
ekran: wyłącznie matowy
głośniki: najlepiej bez, choć mogą być
odświeżanie: Bardzo się kiedyś napaliłem na 120Hz odświeżanie, ale przeglądając aktualną ofertę na rynku jest raptem parę takich modeli? Czemu to nie wypaliło?
3D: raczej nie
gwarancja: im więcej, tym lepiej! standard teraz to 3 lata, EIZO ma zdaje się 5 lat?
inne ficzery typu ciekawe opcje menu, pivot i co tam jeszcze wsadzają - bardzo chętnie, o ile będzie to przydatne i nie zwiększy znacząco kosztów

cenowo limitu jeszcze nie ustaliłem, majątku raczej nie zamierzam wydawać, celuje w rozsądnie wycenione modele ;)
Obrazek Obrazek
Ukryty tekst:
hINDUs
Przybysz z innej planety

Re: Kupujemy Monitor...

Postprzez Pantheon » 17 listopada 2012, o 20:18

Z matrycą masz prosty wybór im nowsza technologia tym większa cena. Widziałem w jakiejś gazecie testy monitora co miał jakaś tam duper super matrycę (nazwy nie pamiętam nie wymieniłeś jej tutaj) co kosztował 100$ więcej od poprzednika (z TN) bo ta matryca daje lepsze odzwierciedlenie czerni.....
aukulelelelelellelelelellele
Pantheon

Re: Kupujemy Monitor...

Postprzez ZentroXenon » 4 grudnia 2012, o 17:52

Najlepszy stosunek jakości do ceny mają IPS.
Są często stosowane w tabletach, mają dobre odwzorowanie kolorów, prawidłową czerń i prawie taki sam czas reakcji jak TN.
Z czystym sumieniem polecam modele Od LG i Acer.
EIZO I NEC drogawe są, i raczej celują w grafików.
Osobiście posiadam już starego NEC 90GX, sporo wydałem ale jestem zadowolony. Trzyma jakieś parę lat bez żadnych zgrzytów, poza paroma wypalonymi pikselami. Ale skoro to monitor do grania, pchanie się w NEC lub EIZO nie będzie konieczne. Znam parę osób używających LG i Acery. Są generalne zadowolone.
Bajery typy Pivot czy tunery tv to kwestia gustu...
zen@konata-pc:~$ mv windows /dev/null
ZentroXenon

Powrót do Software & Hardware